Jak na bolest zad? Tyhle čtyři cviky zaručeně uleví

25.7.2020
Zaz

Dneska se zaměříme na bolest v oblasti krční a hrudní páteře, za tu obvykle může špatná koordinace pohybu. V takovém případě pak dochází k přetížení svalů – fixátorů lopatek. Tím pádem se nám přetěžuje krční páteř. Izolované posilování přitahovačů lopatek pak způsobí blokaci v oblasti hrudní páteře a vzniká další bolest.

Jak tuto oblast posilovat?

V momentě, kdy přetížíme nějakou svalovou skupinu, je nutné posílit také „protihráče“. Jedná se totiž o svaly, které jsou umístěné v protilehlých párech. Posílíme je ve čtyřech cvicích.

Sexy zadeček do plavek. Zkuste 5 cviků, co jsou oblíbené u supermodelek

První cvik

Položíme se na břicho, hlavu opřeme o čelo tak, aby byla v prodloužení páteře. Ruce se opírají vepředu o předloktí na malíkové hraně. Pánev pak podsadíme.

Posléze stahujeme lopatky od uší, jako kdybychom je chtěli zastrčit do kapes u kalhot. Krční páteř vytahujeme z ramen. Opakujeme desetkrát.

Druhý cvik

Opět ležíme na břiše, čelo máme opřené o podložku v prodloužení páteře. Ruce opíráme o předloktí, pánev podsadíme. Lopatky stahujeme od uší a nadzvedneme hlavu nad podložku a protahujeme ji do dálky. S výdechem hlavou rotujeme doprava, na střed a s dalším výdechem doleva.

Pokud nemáte pevný střed těla, můžete trpět, třeba bolestí zad. Zpevněte se

Třetí cvik

Klekneme si na paty, hlavu skloníme tak aby brada směřovala na hrudník. Ruce opřeme o předloktí na zem. Lopatky stahujeme od uší. Hlavu vytahujeme do dálky, brada směřuje na hrudník, nesmíme ji zaklánět.

Čtvrtý cvik

Zaujmeme vzpor klečmo, dlaně jsou pod rameny, kolena pod kyčlemi. S nádechem zatáhneme břicho a zvedneme kolena mírně nad podložku. Opakujeme desetkrát. Nezapomínáme dýchat do spodní části břicha a zad.Nepřehlédněte