• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Jak na nachlazení bez prášků. Zkuste nejdřív babské rady

  14.3.2019
  Zaz

  Chřipková sezona je stále v plném proudu. Jste nachlazení a nechcete do sebe hned cpát hromadu prášků? Pak můžete vyzkoušet některé babské rady.

  Teplotu sráží maliny. Otázkou je, kolik by jich člověk měl sníst, aby mu opravdu pomohly. Určitě ale nic nepokazíte, když si dáte malinovou šťávu do čaje, nebo otevřete džem z těchto chutných bobulek.

  Při onemocnění průdušek pomůže zázračný elixír, tím je výluh ze sušených květů divizny. Ty stačí zalít horkou vodou a jen počkat na zlatavý nápoj. Nápoj lze užívat na kašel a chrapot. V tomto případě ale čaj nezapomeňte přecedit přes pláténko. Diviznu je možné užívat jen v malých dávkách, ve větším množství totiž může být mírně jedovatá.

  Na chřipku platí zázvor. Proč ale nepatří do čaje s citronem?

   

  Asi největší zabiják bacilů je zázvor. Ten stačí pokrájet, zalít vodou, osladit medem a lék je na světě. Zázvorový čaj můžete připravit i ze sušeného zázvoru, případně jej lze přidat do výluhu, získá mnohem větší sílu a také bude pořádně pálit. Na to si dejte pozor, když budete připravovat čaj dětem. Výborný je také zázvorový sirup. Nic složitého na přípravu. V litru vody svaříte asi půl kila zázvoru a cukru. Dodáte trochu kyseliny citronové, zchladíte a přes cedníček nalijete do lahve. Takto připravený sirup lze přidávat do čaje, ale i normálně do vody.

  Dodávejte vitamín C. Dopřejte si pomeranče, citrony, mandarinky, všechno v čem se céčko nachází. Skvělý je také šípkový čaj. Nasušte si šípky, nebo si je nakupte. Pěkně celé plody stačí podrtit, zalít horkou vodou a můžete popíjet. U těchto plodů si jen dejte dobrý pozor na to, ať v nápoji nezůstanou také štětinky, které se uvnitř nacházejí. Jejich zapíchnutí je poměrně nepříjemné.

  Zázračný šípek pomáhá léčit mnoho zdravotních problémů. Víte, jak na něj?

  Když už člověka začne bolet a škrábat v krku, tak také není nutné hned sahat po farmacích. Bolest v krku zklidní obyčejná zmrzlina. Pokud nechcete tu z obchodu, tak si rozmixujte oblíbené ovoce, přidejte ušlehanou šlehačku a trochu medu. Směsi stačí pár hodin v mrazáku a chutná zmrzka je na světě. Na krk je potom dobrý studený zábal, přes který přetáhnete igelitový pytlík a upevníte šátkem.

  Páchne, ale zatočí se všemi bacily. Objevte tajemství kimči

  Babské rady jsou jedním z nejsnazších způsobů, jak nemocem čelit a jak se jich případně i zbavit. Konzultaci s lékařem ale nikdy nenahradí. Jedná-li se o onemocnění vleklé, nebo těžší, nejen o nějakou tu „rýmičku“ tak určitě neváhejte a vyrazte ke svému lékaři.

     Nepřehlédněte