Čaj z plevele jako zelená viagra. Kotvičník zvyšuje libido a pomáhá odbourávat tělesný tuk

14.6.2018
Jitka Lenková
Další fotky

Jak to funguje? Jednoduše. Kotvičník zemní (Tribulus terrestris L.) obsahuje významné množství rostlinných „anabolických steroidů“ (souhrnně jsou označovány jako fytosteroly), které v mužském organismu vyprovokují vyšší tvorbu testosteronu a v ženském tvorbu estrogenu, i když ne v takové míře jako v případě testosteronu u mužů. Kotvičník si proto oblíbili i sportovci – muži, protože zvyšuje jejich tělesnou zdatnost. Kromě toho pomáhá odbourávat tělesný tuk, zvyšuje imunitu a pomáhá při cukrovce.

Protivnej chlap? Chybí mu testosteron. Dalších 9 příznaků, jak to poznat

Kotvičník můžete pěstovat v podstatě kdekoliv, obzvlášť však má rád slunná stanoviště s propustnější, písčitou půdou. Lze jej pěstovat i ve skleníku, kde je chráněný před případným špatným počasím (dlouhodobé chladno, přívalové deště, bouře, kroupy). Semena lze zakoupit běžně v semenářských a zahrádkářských obchodech a vysít na místo určení, případně předem do truhlíků a pak rozesadit. Vysévá se na jaře, ale vzejde vám i teď, důležité je pro něj hlavně to teplo. Na podzim sklizená semena můžete rovnou vysít už na podzim. Sklízí se nať, která se pak suší, účinné látky se ale nachází v celé rostlině, i v kořenech.

Toužíte po hrátkách ve stylu padesát odstínů šedi? Do toho, s romantikou ale moc nepočítejte

V domácích podmínkách je nejjednodušší příprava odvaru (čaje) z kotvičníku. Určíte si, kolik gramů sušené podrcené natě chcete denně užívat, může to být 1 gram i 10 gramů, podle toho, jak vám to bude vyhovovat, a toto množství zalijete určitým množstvím horké vody – je jedno, jestli to bude dvě deci nebo litr, hlavně však musíte během dne celé toto množství vypít. Počítejte s tím, že účinky se projeví teprve za 2-3 týdny, organismus potřebuje nějaký čas, aby na kotvičník začal reagovat. Odvar si můžete samozřejmě připravit i z celých čerstvých listů.

FOTO: kotvičník

kotvičník - kotvičník 1kotvičník - kotvičník 3kotvičník - kotvičník 6kotvičník - kotvičník 7kotvičník - kotvičník 4
Další fotky
kotvičník - kotvičník 5kotvičník - OLYMPUS DIGITAL CAMERAkotvičník - kotvičník 8kotvičník - kotvičník 10kotvičník - kotvičník 2

U kotvičníku nebyly prokázány žádné nežádoucí účinky a kontraindikace, takže v užívání odvaru můžete pokračovat bez přestávky. Nedoporučuje se jen dětem a těhotným a kojícím ženám.Nepřehlédněte