• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Louny vybírají šéfa plavecké haly. Bude jím zřejmě manželka Jandova spolužáka z práv

  6.3.2020
  Marcel Mihalik

  Rada města Loun vybírá ředitele příspěvkové organizace Lounské správy plaveckých areálů. Výběr ale provází netransparentnost. A pochybnost, zda nezvítězí předem jasný kandidát, navíc s vazbou na starostu. Výběrové řízení bylo zrušeno a vypsáno znovu s nižšími požadavky na dosažené vzdělání.

  Louny staví novou plaveckou halu. Kdo ji bude řídit, je předmětem už druhého výběrového řízení. Do prvního konkurzu na ředitele plaveckých areálů se přihlásilo 12 uchazečů, z nichž většina nesplňovala požadované vysokoškolské vzdělání. Rada města první výběrové řízení zrušila a vypsala jej znovu s nižšími nároky na vzdělání uchazeče. „Požadované předpoklady: úplné střední vzdělání s maturitou s praxí v oboru,“ uvádí se v požadavcích znovu vypsaného konkurzu na post manažera sportovního zařízení.

  Nejdražší kluziště v ČR je v Lounech. Stálo téměř 9 milionů a nachází se před divadlem

  Takové snižování nároků může být odůvodnitelné v případě, že se při prvně vypsaném konkurzu nepřihlásí žádný z uchazečů odpovídající profilem vypsané pozici. V opačném případě vzniká podezření, že se podmínky výběrového řízení upravily záměrně tak, aby vyhovovaly konkrétnímu uchazeči, o kterém je rozhodnuto ještě dříve, než zasedla hodnotící komise. Navíc byla podle informací redakce do konkurzu vypsaného podruhé vybrána většina uchazečů z předešlého konkurzu.

  Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

  „Je to černota. Jsme ale vázáni mlčenlivostí, a proto nemůžu o průběhu ani výsledcích nic říct,“ uvedl nejprve stroze pro Náš REGION zdroj, člen hodnotící komise. Její složení tvoří starosta Pavel Janda (TOP 09), místostarosta Milan Rychtařík (ANO), radní Jan Kerner (ODS), Radovan Šabata (USZ), vedoucí odboru školství Jovanka Zuzková, vedoucí odboru majetku Blanka Sunkovská, šéf lounských sportovišť Radek Příhoda, zastupitel Miloš Chovanec (KSČM), Jan Žalud (SZ) a jedna úřednice.

  I v noci mají silničáři pracovat na úseku dálnice D7 u Panenského Týnce

  Pod podmínkou anonymity nicméně zdroj popsal svůj dojem. „Žhavou favoritkou je manželka starostova kamaráda ze studií práv. Šabatův kůň Beckert neprošel. Je mi z toho zle. To, co Janda kritizoval, když voličům sliboval Lepší Louny, teď předvádí čile dál,“ utrousil na adresu starosty jeden z členů hodnotící komise.

  Podle informací redakce je mezi vážnými kandidáty na vítězství Andrea Kuďousková, která prvním výběrovým řízením neprošla kvůli absenci vysokoškolského vzdělání. Kuďousková je přitom manželkou lounského advokáta Jiřího Kuďouska, který je spolužákem starosty Pavla Jandy z právnické fakulty.

  S Kuďouskovou se ještě před zahájením výběrového řízení sešel šéf lounských sportovišť Radek Příhoda. „Jako ředitel Lounské správy sportovních areálů jsem se sešel s každým účastníkem výběrového řízení, který o to projevil zájem,“ potvrdil.

  Náš REGION dal starostovi prostor se vyjádřit. Nevyužil toho.

  Jedny dotuje, druhé by rušil. Děčínský primátor Hrouda z ANO dělá rozdíly mezi hasiči

  radar

  Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

  louny

  Náš REGION ochránil majetek Loun. Radní od prodeje i pronájmu pozemku firmě „za hubičku“ ustoupili

   

  (mim)  Nepřehlédněte