Na slunečný víkend zapomeňte. Bude pršet a mrznout

24.11.2017
Soňa Brunnerová

Slunečný pátek, kdy bude na území Prahy a středních Čech jasno až polojasno, bude poměrně teplý. Nejvyšší teploty přes den vystoupají k 12 až 15 stupňům. Odpoledne a večer bude přibývat frontální oblačnost směrem od západu. V noci z pátku na sobotu bude oblačno až zataženo a ojediněle může zapršet. Nejnižší noční teploty klesnou k 7 až 5 stupňům.

V Klementinu 24. listopadu naměřili před 33 lety teplotní rekord 16,6 stupňů, což se už tolik neliší od předpovědi na pátek. V roce 1858 to bylo naopak, bylo naměřen teplotní rekord – 16,3 stupňů. Další teplotní rekordy najdete ve fotogalerii.

V sobotu se oproti pátku poměrně ochladí. Obloha zůstane oblačná až zatažená a v odpoledních hodinách směrem ze severozápadu. Teploty dosáhnou přes den maxima v rozmezí 7 až 10 stupňů. Bude vát mírný jižní až jihovýchodní vítr, který se k večeru změní na čerstvý západní až severozápadní.

Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Známe odpověď

Neděle bude ještě chladnější, než sobota. Noční teploty klesnou k +3 až 0 stupňům. Denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 3 až 6 stupňů. Celý den by mělo být převážně oblačno, ojediněle se objeví přeháňky, které budou ráno smíšené nebo sněhové.

Také na začátku příštího týdne by mělo být velmi podobné počasí jako v neděli. V noci může dokonce mrznout, nejnižší teploty klesnou k + 1 až -1 stupni. Denní teploty se budou pohybovat nejvýše mezi 3 až 6 stupni.

ČHMÚ

Tipy na víkendy

Známe 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně

Vyrazte čertovským vlakem za Mikulášem: Pojede do skanzenu Mayrau

FOTO: Slunečného víkendu se nedočkáme. Bude pršet i mrznout

Slunečného víkendu se nedočkáme. Bude pršet i mrznout - Podzim, list, zataženo, počasíSlunečného víkendu se nedočkáme. Bude pršet i mrznout - Déšť, sklo auta, přeháňka, sníhSlunečného víkendu se nedočkáme. Bude pršet i mrznout - Teplotní rekordy, listopadSlunečného víkendu se nedočkáme. Bude pršet i mrznout - DeštníkSlunečného víkendu se nedočkáme. Bude pršet i mrznout - List


Nepřehlédněte