• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • „Oběd trávím sama na záchodě, v práci nemám žádné přátele,“ svěřila se nešťastná osamělá žena

  27.1.2023
  Doris Drienová

  Pro stydlivé lidi s nízkým sebevědomím je život někdy skutečně složitý. Do prekérní situace se dostala i ostýchavá žena, která v práci nemá žádné přátele, což jí působí nemalé potíže. Na pracovišti kvůli tomu žena prožívá velmi ožehavé chvíle – a obzvlášť v době oběda.

  Se svým trápením se smutná žena svěřila na sociální síti pro matky Mumsnet. Žena ve svém příspěvku popisuje, že její těžkosti začaly spolu s obědovou pauzou. V práci totiž nemá žádné přátele, její kolegové si jsou ovšem poměrně blízcí. Když nastal čas oběda, zvedla tato nešťastnice oči od svého kancelářského stolu a zjistila, že její spolupracovníci odešli na oběd bez ní.

  Žena prý má odjakživa nízké sebevědomí a dělá jí velký problém se jen tak připojit ke skupině lidí, když ji nikdo jmenovitě nepozval. Podle svých slov se nechce vnucovat, protože má pocit, že ve společnosti prostě není chtěná, že by byla na obtíž.

  Chování kolegů introvertní ženu natolik rozhodilo, že zpanikařila a bála se jít do kantýny na oběd sama. Ukázat se v jídelně před svými kolegy jí připadalo až tak trapné, že se uchýlila k neobvyklému řešení – aby zabila čas, zamířila k veřejným záchodkům, kde se jen tak „potloukala“. A těchto zařízení zvládla místo oběda obejít hned několik!

  Celá situace jí pak ale připadala absurdní, takže se přece jen přemohla a do podnikové jídelny nakonec došla. Cítila se ale hloupě, že je tam sama, takže alespoň předstírala, že telefonuje. Neměla prý ale nikoho, komu by mohla doopravdy zavolat, takže vytočila číslo na svého chirurga, protože věděla, že na rozhovor s ním se čeká dlouho a ona tak bude nějakou dobu „na lince“.

  Osamělá žena přiznává, že její chování je hloupé. „Vidím chyby ve svém chování, ale je mi tak moc smutno z toho, jak se můj život vyvrbil,“ píše na závěr svého příspěvku.

  Ostatní uživatelé sítě jí přispěchali na pomoc s obrovskou podporou a různými radami. Velká spousta lidí jí píše, aby se nebála, že svou úzkost nakonec určitě překoná. Někdo doporučoval, aby začala postupně, po maličkých krůčcích – třeba místo obcházení záchodků může raději chodit po obchodech. Další člověk poznamenal, že ji přeci nikdo nebude soudit za to, že přišla do jídelny na oběd sama. Někteří lidé to dělají i schválně, protože během oběda rádi relaxují. A mnozí v komentářích psali, že by se žena neměla bát upřímnosti a příště se prostě kolegů otevřeně zeptat, jestli může jít s nimi. Vždyť co může ztratit? Přinejhorším bude prostě obědvat sama – ale aspoň se nají a nebude místo oběda obcházet veřejné toalety.

  Zdroj: Mumsnet/@friendlesss  Nepřehlédněte