• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Počasí o víkendu: Přituhne a zasněží

  8.12.2017
  Soňa Brunnerová

  Po poměrně teplém týdnu, kdy bylo mnohdy i jasno a mrzlo maximálně v noci, meteorologové předpovídají, že by o víkendu mělo mrznout i přes den. Zatímco předpověď na pátek ještě hlásí déšť, o víkendu už bude pravděpodobně padat sníh, ale všude se ho nedočkáme.

  „Vane-li v prosinci vítr východní, špatnou naději mají nemocní.“

  Zatímco na pátek 8. prosince meteorologové předpovídají denní teploty mezi 4 až 7 stupni, o víkendu se ochladí. Nebe během pátku bude na začátku dne oblačné až zatažené a na většině území bude pršet. V průběhu dne se bude oblačnost proměňovat a přeháňky budou jen ojedinělé.

  „Po studeném prosinci bývá úrodný rok.“

  Bruslení na Vltavě je už jen dávnou vzpomínkou pamětníků. V roce 1947 však zimní radovánky vystřídala smrtící ledová obleva

  Pokud Vás zajímají teplotní rekordy, podívejte se do fotogalerie.

  V noci na sobotu by mělo mrznout a ojediněle se objevit sněhové přeháňky. Obloha zůstane oblačná až polojasná a nejnižší teploty klesnou k 0 až – 3 stupňům Celsia.

  „Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná.“

  V sobotu přes den bude oproti předchozímu dni výrazně chladněji, nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi -1 až +2 stupni. Obloha bude, podobně jako v noci, oblačná až polojasná. Ojediněle se může objevit sněhová přeháňka. Ze západu bude foukat čerstvý vítr  o rychlosti 4 až 8 metrů za sekundu.

  Rádi bruslíte, ale vadí vám přecpaná veřejná kluziště? Nové kluziště v Praze by mohlo pomoci

  „Prosinec proměnlivý a vlahý, nedělá nám zima těžké hlavy.“

  V neděli by mělo počasí do jisté míry kopírovat to sobotní. Bude tedy oblačno až polojasno s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Během odpoledne a večera začně od západu přibývat oblačnosti, později se na západě středních Čech objeví také sněžení. V noci už bude mrznout všude – noční teploty klesnou k -2 až -5 stupňům. Podle meteorologů by měl foukat mírný vítr ze západu o rychlosti 3 až 7 metrů za sekundu a postupně se změnit na jižní vítr.

  „Jaké zimy v prosinci, taková tepla v červnu.“

  ČHMÚ

  FOTO: Počasí o víkendu: Přituhne a zasněží

  Počasí o víkendu: Přituhne a zasněží - Zmrzlá loužePočasí o víkendu: Přituhne a zasněží - 8. prosinecPočasí o víkendu: Přituhne a zasněží - 9. prosincePočasí o víkendu: Přituhne a zasněží - 10. prosincePočasí o víkendu: Přituhne a zasněží - Zimní výbava, oblečení

  Chcete na veřejné kluziště a zadarmo? Víme kam!  Nepřehlédněte