Špenát
Mezi plodiny, které vám ještě dobře vyrostou a sklidíte je, patří špenát. Ten totiž nemá rád teplo, proto nám moc dobře neroste v létě, naopak na jaře a na podzim ho vypěstujete jedna báseň. Takže špenát určitě můžete dávat ještě teď začátkem září.
Vyséváme jej tak jak jsme zvyklí, tedy ne příliš hluboko, semínka se snažíme dávat co nejdále od sebe a přehrneme je jen slabou vrstvou zeminy. Dále nezapomeňte pořádně zalévat. Zrovna špenát je na vodu celkem náročný. Do poloviny října (minimálně) v záhonech vydrží. Máte-li, pak jej můžete vysávat do pařníku, foliovníku nebo skleníku, tam vydrží růst ještě mnohem déle.
Mrkev a bylinky
Dále určitě můžete vysévat mrkev a bylinky. V případě mrkve navíc existují odrůdy, které jsou na podzimní výsev vyšlechtěné. Většinou se jedná o menší kulaté mrkvičky.
Z bylinek můžete vysévat všechno. Lepší to bude do pařníku, ale můžete je dávat i ven. Nebo samozřejmě je lze pěstovat také doma. Pak myslete na to, že by měly mít dostatek světla, aby dobře prospívaly. V tmavém koutě kuchyně to nebude to pravé.
Ředkvičky
Stoprocentně ještě zvládnete jednu vlnu ředkviček. V klidu si je vysejte, podobně jako špenát. Také myslete na to, že i ony potřebují dostatek vláhy.
Podzimní výsev, příprava na jaro
Lahůdková cibulka, mrkev, petržel a další zeleninu lze vysévat tak cca za měsíc. Přes zimu semínka budou v hlíně chráněná. Propláchnou se, voda z nich vyplaví látky, které mohou za špatnou jarní klíčivost. Takže podzimní výsev se stoprocentně v jejich případě vyplatí také.
Nezapomeňte však, že si je musíte na záhonech opravdu dobře označit, abyste na jaře věděli, kde co máte a nezačali tam vysévat něco jiného, to by pak všechno bylo úplně ztracené.