Představujeme vám 5 nejlepších zemí pro život. Kde jsou lidé nejšťastnější?

27.1.2019
Šárkos

Třeba se inspirujete tím, jak dobře se lidem v těchto zemích žije a také se tam odstěhujete. A třeba naopak zjistíte, že si vlastně nemáte na co stěžovat! V průzkumu se zkoumalo blaho lidí ve 156 zemích. Ukázalo se, že pocit štěstí je lepším ukazatelem než porovnávání platu, chudoby, vzdělání, zdravotní péče nebo spokojenosti s vládou. Průzkum tedy měří ryze subjektivní pocity štěstí v dané zemi.

20 zajímavostí o filmu Pelíšky. Scénář se ztratil druhý den, nejlepší hlášky si herci vymysleli

Dánsko

Vyskytuje se v žebříčku nejšťastnějších zemí už několik let. Obyvatelé mají vysoké příjmy a jsou zdraví. Je zde nízká úroveň korupce a málo přírodních katastrof. Jde o zemi vůbec nejšťastnější z naší pětice.

Švýcarsko

Stabilní řízení země, silná ekonomika a krásná příroda. To jsou důvody, proč jsou Švýcaři tak šťastní. Samozřejmě se těší i dobrému zdraví, ke kterému přispívá prostředí. Země je navíc bezpečná.

Nejhorší nemoci cestovatelů. Uhnat si můžete zánět spojivek nebo herpes

Island

Bezplatná zdravotní péče i vzdělání, nízké daně z příjmů. Do toho krásná příroda a horké prameny, přírodní rezervace. Tady opravdu nemají důvod k tomu cítit se nešťastně.

Norsko

Zdravé životní podnebí, svoboda, silná ekonomika. Norsko nabízí svým lidem vysokou životní úroveň, bezpečnost, ale i nádhernou přírodu. Není divu, že jsou tady Norové šťastní.

Očkování proti cestovnímu průjmu nebolí. Kolik stojí vakcína?

Finsko

Tak jako Norsko, i Finsko patří mezi ty severské země, které jsou na žebříčcích spokojenosti vždy vysoko. Nabízí obyvatelům krásnou přírodu, vysokou životní úroveň, stabilní ekonomiku i bezpečnost. Mají také vysokou úroveň zdravotní péče a dobré zázemí pro seberealizaci.Nepřehlédněte