Síla receptů našich babiček. Jak pečovaly o nohy, aby je měly krásné do sandálů?

13.5.2018
Edit Doležalová
Další fotky

Stačit vám budou přírodní suroviny, které už pravděpodobně máte doma.

Sádlo

Nejlépe nesolené sádlo naneste večer na nohy a oblečte ponožky. Nohy přes noc krásně zregenerují a zjemní se. Ráno ale počítejte s tím, že nohy budou stále mastné. Nachystejte si k posteli ubrousky na otření a pak si nohy umyjte.

Šťáva z citronu

Čerstvě vymačkanou šťávu z citronu vmasírujte do nohou a nechte přes noc působit. Na nohy si oblečte bavlněné ponožky.

Prohlédněte si plechové hračky na klíček, či panenky z první republiky. Víte, s čím si hráli naši dědové a babičky?

Tvaroh

Taktéž tvaroh má zjemňující účinky. Namažte si s ním nohy, oblečte sáček a ponožky. Ráno se připravte na nepříjemný zápach a následně si umyjte nohy.

Kokosový cukr, agávový sirup nebo melasa. Které cukry škodí zdraví nejvíc?

Vazelína

Stejně funguje i neparfemovaná vazelina, kterou koupíte v lékárně. Nohy pořádně promazávejte, oblékněte si mikrotenový sáček a ponožky. Ráno budou zahojené praskliny a nohy budou krásně jemné.

Pampelišky pomohou v boji proti rakovině. Známe 10 důvodů, proč je milovat

Mezi nejlepší postup, který pomůže na ztvrdlé paty, je asi ten: nejprve si naložte nohy do lázně (teplá voda a mořská sůl), ať pořádně změknout. Následně pořádně pilníkem nebo pemzou pořádně obruste paty, plosku nohy a palce, pak je omyjte a pomůcky také. Na noc naneste na nohy krém, sádlo nebo něco dle svého výběru. Oblékněte si ponožky a k tomu případné sáček pro lepší účinek.

Nezapomeňte na pravidelnost

Ať si vyberte na péči, co chcete, nezapomeňte, že je nutné, abyste pečovali o nohy pravidelně. Nejlepší je se o ně starat jednou týdně nebo minimálně dvakrát měsíčně. Jen tak bude mít paty krásně jemné, zamezíte opětovnému praskání a nebudete se muset za ně stydět.

FOTO: Letní obuv si zaslouží krásné nohy

Letní obuv si zaslouží krásné nohy - Letní obuv si zaslouží krásné nohy 3Letní obuv si zaslouží krásné nohy - Letní obuv si zaslouží krásné nohy 1Letní obuv si zaslouží krásné nohy - Letní obuv si zaslouží krásné nohy 2Letní obuv si zaslouží krásné nohy - Letní obuv si zaslouží krásné nohy 5Letní obuv si zaslouží krásné nohy - Letní obuv si zaslouží krásné nohy 4
Další fotky
Letní obuv si zaslouží krásné nohy - Letní obuv si zaslouží krásné nohy 6Letní obuv si zaslouží krásné nohy - Letní obuv si zaslouží krásné nohy 8

 Nepřehlédněte