Sůl nad zlato, říká známá pohádka. Dnes bohužel jídlo solíme víc, než je zdravé

Kdo by neznal úžasnou pohádku Sůl nad zlato s legendárním Janem Werichem v roli uštěpačného krále, který se nechal zahrnout dary od svých tří dcer, ale jednu z nich velmi odbyl. Princezna řekla svému otci, že ho má ráda „jako sůl“. V království bylo pak plno zlata, ale soli jako šafránu. Dnes je situace jiná. Solí se naopak nezdravě plýtvá, což škodí našemu zdraví. A to i v jídelníčku pro malé děti. Také potravinový průmysl hýří solí.

Příjem soli u nás na osobu je 15 gramů na osobu za den. Je to mnoho. Podobný problém mají však i jinde ve světě. Například Britové měli před 10 roky ohledně zdravé výživy situaci ne zrovna ideální. Britští odborníci však vytáhli do boje a uspořádali ve své ostrovní zemi mnoho důležitých kampaní. V roce 2013 přijel profesor Graham McGregor i do Čech a v Praze uskutečnil velikou konferenci s našimi předními odborníky.

Závislost vzniká už v dětství

Předal nám svoje zkušenosti. V Británii poklesl denní příjem soli na obyvatele po kampaních o 15 %, tedy na 9,5 gramů. Řekl sice, že tato snaha je „během na dlouhou trať“, ale že je to nezbytný moderní trend. Zároveň poukázal na nutnost prosadit tento směr nejen v jednotlivých domácnostech, ale ruku v ruce s komerční výrobou potravin.

Nerost, kvůli kterému se člověk odhodlal zvednout krumpáč a vydat se do podzemí. Sůl nad zlato

Je to tak. Přesolování u nás dospělých  je vlastně  obrázkem našich návyků z dětství, tady už vzniká závislost na hodně solených i přesolených potravinách a  že jsou přesolené už takovému odrostlému dítěti  vůbec nepřipadne na rozum. Dle pediatrů se navíc takto dítě učí, co je „dobré“, což nemusí odpovídat tomu, co je ve skutečnosti zdravé. Sůl je ve velkém množství potravin. Rodiče malých dětí ale mohou být svým dětem příkladem, který nejvíc táhne, víc než  slova, byť jsou určitě dobře myšlená. Na úrodnou půdu příklady padnou tam, kde se v rodině u stolu lidé společně setkávají. Často si jídlo vezmeme každý jinam, k televizi, počítači a jíst společně se stává „staromódním přežitkem“.

Místo hokeje vedeme v solení jídla

Naši předkové nikdy takhle nesolili. Průměrná spotřeba soli byla na osobu 2 gramy denně. To je veliký rozdíl oproti dnešní  spotřebě. Zemědělci podotýkají, že potraviny byly kvalitnější, půda obsahovala dostatek minerálií, hnojila se přirozenou chlévskou mrvou. Neměli pak naši předchůdci takovou potřebu něco přesolovat. Takové neustálé přesolování vede k vyššímu pocitu žízně a k větší konzumaci nápojů, většinou přeslazených. Chce to „něčím přebít“ a  v cukru je  nejméně soli. Dámer si perlivé nápoje, ve kterých je také hodně sodíku.

Zdravá sůl neexistuje. Zásadní je množství soli, které denně spotřebujeme

V přesolování patříme mezi šampiony. V průmyslu je sodík dodávaný při zpracování komerčních potravin v podobě soli, ale může být i „skrytý“, dodávaný do potravin ve formě přídavných výrobních látek. Nejméně  soli i sodíku má zelenina a ovoce (do 0,1 soli). Prostředně jsou na tom mléčné a masné výrobky (0,1-0,3). Ve slanosti  bodují některé výrobky typu  chleba a pečiva (0,3-1), tavené a tvrdé sýry, potraviny v slaných nálevech, výrobky obsahující glutamát sodný a nejvic zde bodují chipsy (od 1). Mnoho sodíku obsahují  perlivé nápoje. Denní příjem soli by přitom měl být jen kolem 5 gramů.

Co s tím dělat

Sůl (chlorid sodný, NaCl) je pro naše zdraví důležitá, pomáhá našemu organismu hospodařit s vodou. Není důležitá jen pro potravinářství, ale v průmyslu například i pro výrobu skla, papíru a barev. V potravině, kterou jíme, při solení pokrmu ale platí „dobrý sluha, zlý pán“. Výživoví poradci radí nahrazovat přílišné solení zdravým kořením, hlavně z kořenové zeleniny (petržel, celer). Měli bychom se zaměřit na kvalitní potraviny, které nemusejí dohánět svoji kvalitu všelijakým „dochucováním“. Zdravý vývar by měl být připravený doma bez glutamátů. Můžeme ho použít  jak do polévek, tak do omáček a dalších jídel. A pak, je tu ještě draslík, rodné „dvojče“ sodíku, který je jeho antagonistou a tím i kompenzátorem.

Dnes, 13:36
Fotbalista pražské Slavie Ondřej Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu od disciplinární komise UEFA za...
Dnes, 13:21
Komunisté nebudou letos pořádat svoje tradiční prvomájové akce v Praze, konat se nebude ani tradiční...
Dnes, 10:46
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
Dnes, 10:46
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková poukázala na přísnější podmínky testování žáků oproti zaměstnancům. Jde například o...
Dnes, 10:25
Vysoké školy jsou připravené na obnovení praktické výuky posledních ročníků od pondělí a povinné testování...
Dnes, 10:00
O funkci předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) se bude ucházet i Vladimír Šmicer. Sedmačtyřicetiletý bývalý...
Dnes, 07:00
Opatření vlády včetně plánu rozvolnění podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) poškozují podnikatele a...
Dnes, 06:59
Lidé ve věku 60 let až 64 let se mohou začít přihlašovat k očkování proti...
Dnes, 06:40
Valašská obec Prlov se během druhé světová války stala svědkem hrůzostrašných událostí. Ač se o...
Včera, 15:35
Česká republika zastropuje počet diplomatů na ruském velvyslanectví v Praze podle současného stavu na české...
Včera, 14:43
Pro tvorbu malíře Karla Liebschera byl typický výběr scenérií, harmonie, důraz na technickou dokonalost i...
Reklama