• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Svého druha ubodala, rozřezala na kusy a v pytlech pohodila do příkopu

  5.12.2023
  Jitka Kačánová

  Zmizení svého partnera nahlásila, až když se od sousedek doslechla o nálezu mrtvoly rozřezaného muže. Ještě další tři dny policistům pak tvrdila, že neví, kam šel a co je s ním, než se vraždě přiznala. Při rekonstrukci činu ale vše popřela a zkusila kriminalistům „prodat“ příběh o cizím muži, který ji donutil se přiznat, i když přitom vraždil on sám. Soud jí to ovšem neuvěřil a poslal ji na deset let do vězení.

  Počátkem června 2005 našli silničáři v příkopu u kopce Bukovák na trase mezi Klatovami a Horažďovicemi modré, igelitové pytle s částmi rozřezaného těla neznámého muže. Během několika dalších hodin našli policisté zhruba šest kilometrů od místa prvního nálezu zbylé části. Když ho pak patolog složil opět dohromady, zbývalo jim ještě zjistit jméno.

  Hádka kvůli penězům

  S tím jim ještě v den nálezu pomohla v té době devětadvacetiletá Andrea Kavková, která přišla na policejní služebnu v Klatovech nahlásit zmizení svého čtyřiapadesátiletého druha Vladimíra Nováka. Tvrdila, že neví, kde je, že se asi už zhruba před týdnem po jedné z mnohočetných hádek sebral a odešel neznámo kam. Na tom trvala tři dny, pak se rozhodla přiznat.

  Osudného večera 27. května se ti dva, jako už tolikrát, pohádali kvůli penězům. Pak si šli lehnout a spát, ale po několika hodinách se Kavková probudila, šla do kuchyně pro dlouhý nůž a tím Nováka několikrát bodla nad lopatku. Pak ho ještě opakovaně udeřila do hlavy neznámým předmětem.

  Zkažené maso z mrazáku

  Jenže pak nastala otázka, co s mrtvým tělem. Drobná vražedkyně by s ním totiž nedokázala manipulovat. Vzala tedy pilku a nůž a začala mrtvolu porcovat. Podle policistů při odřezávání levé ruky od těla ji vykloubila podobně, jako se to dělá při dělení drůbeže.

  Části těla naskládala do šesti igelitových pytlů a druhý den strávila celý den v hospodě. Večer pak odjela na kole za svým bratrem, aby jí pomohl odvézt z bytu „bordel“. Namluvila mu, že jde o nějaké zkažené maso z mrazáku a hadry.

  Neznámý muž

  Když policie následně přistoupila k rekonstrukci činu, Kavková obrátila a začala tvrdit, že za vraždou stojí neznámý robustní muž, který ji překvapil po příchodu domů, když na ni vyskočil z koupelny. Pak ji prý odvlekl k již zraněnému příteli ležícímu na zemi. Měl ji nutit, aby ho bodla do zad nožem. Když se vzpírala, údajně ji vložil nůž do ruky, tu ruky sevřel do své a při bodání do přítelových zad jí ruku vedl. Pak ji měl zamknout do koupelny. Co se pak stalo s tělem, nevěděla.

  Deset let

  Během soudního procesu se neustále chvěla a soudce jí musel několikrát zopakovat její práva, protože na otázku, jestli to chápe, odpověděla, že ne. Její advokát se neustále držel verze s její nevinou a vynuceným přiznáním od muže, který jí měl namluvit, že ví o každém jejím kroku a prý jí poručil, co přesně má na policii vypovídat. Svou verzi mimo jiné opíral také o výpovědi svědků, podle kterých měla Kavková problém dívat se třeba i jen na krev. Soud jim to ale neuvěřil a odsoudil ji na deset let do vězení. Horní hranice trestu byla sice v jejím případě až patnáct let, ale soudce přihlédl k její dosavadní bezúhonnosti, i k jejím dvěma malým dětem. Jenže výkonu trestu se Kavková už stejně nedožila.

  Smrt před nástupem do basy

  Místo ve vězeňské cele totiž skončila na jednotce intenzivní péče, kde navzdory péči lékařů zemřela. Podle jedné verze u ní došlo k robustnímu krvácení do dutiny břišní způsobeném mimoděložním těhotenstvím. Podle verze druhé se den před nástupem do vězení předávkovala pervitinem do takové míry, že její tělo zkolabovalo. Každopádně ale světské spravedlnosti unikla.

  S využitím ČTK, iDnes, Deník  Nepřehlédněte