Už jste porušili novoroční předsevzetí? Jdete na to špatně, pojďte na něj s námi!

12.1.2021
Zaz

Rok 2021 je ale pořád na svém začátku. A ještě máte mnoho příležitostí k tomu, abyste přeci jenom ta předsevzetí nějakým způsobem dotáhli. No, jenže jak na to?

Problém je, že do nového roku vstupujeme v určité euforii a s určitými očekáváními. A také s plným břichem, případně s kocovinou. V takovém případě se velmi snadno vymýšlejí nejrůznější předsevzetí typu: Nebudu kouřit, Nebudu pít, Zhubnu.

Nesmysl

Takové předsevzetí ale obvykle moc dlouho nevydrží. Pokud chcete novoroční předsevzetí doopravdy dodržet, pojmenujte si to nějak jinak a hlavně, vše dobře promyslete a zvažte. Unáhlená rozhodnutí pod vlivem okolností nemají vůbec žádný smysl.

Mají novoroční předsevzetí smysl? Mají, pokud i vy máte silnou vůli

Jak na to?

Ten, kdo si dává předsevzetí, se musí opravdu dobře zamyslet nad tím, co by na sobě doopravdy měl vylepšit. Zároveň si jej nedávejte na Silvestra nebo na Nový rok, ale kdykoli, kdy dojdete k závěru, že je vám zapotřebí nějaké té změny.

Důležité je si uvědomit, jestli svůj cíl doopravdy dokážeme naplnit. Ne vždycky je to totiž v našich silách. V případě hubnutí, odvykání kouření a tak dále je pravděpodobné, že budeme potřebovat pomoc odborníka. Při uvažování nad změnami je tedy nutné brát v potaz i toto.

Plán

Důležité je mít plán. Sedněte si a rozvrhněte si svojí budoucí snahu po týdnech a po měsících. Klaďte si průběžně menší cíle, které vás dovedou k vysněné postavě, k tomu, že si ušetříte na dovolenou, nebo k tomu, že přestanete kouřit.

FOTO: Zelenina

Zelenina - OkurkaZelenina - rajčata rajskeZelenina - redkvičkaZelenina - kapustaZelenina - salat zelenina
Další fotky
Zelenina - pickled okurky nakladacky

Za každý mezikrok si stanovte také odměnu, která vás bude čekat v případě úspěchu, ale také trest, který vykonáte pokud se na to v průběhu snažení vykašlete. Nemusí to být nic velkého, za odměnu si můžete zahřešit nějakou oblíbenou dobrotou, nebo si koupit něco nového. Za trest si dejte třeba umývání oken, nebo jinou nenáviděnou domácí činnost.Nepřehlédněte