Brněnskou čerpací stanici přepadl ozbrojený lupič. Odnesl si skoro 20 tisíc

30.11.2021
Redakce

Dosud neznámý pachatel přepadl s krátkou střelnou zbraní v ruce čerpací stanici v Brně ve Sportovní ulici. Odnesl si bezmála 20 tisíc korun. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Bohumil Malášek. Po pachateli policie pátrá.

Lupič čerpací stanici přepadl 21. listopadu. „Krátce po 6:00 asi za tři čtvrtě minuty získal skoro 20 tisíc korun v hotovosti,“ uvedl mluvčí.

Muž ve věku kolem třiceti let vyzbrojený krátkou střelnou zbraní přišel k pokladně a vymohl si na obsluze vydání peněz. Když mu je pokladní vydal, muž z čerpací stanice odešel. Z kamerových záznamů vyšetřující kriminalisté zjistili, že lupič je asi 175 centimetrů vysoký, na sobě měl tmavě modrou prošívanou bundu a světle modré kalhoty ve spodní části ohrnuté. Na nohou tmavé sportovní boty se třemi pruhy. Muž, který měl obličej zakrytý tmavým respirátorem, nosí dioptrické brýle a pravděpodobně má i knír. Na hlavě měl tmavou čepici a na rukou černé rukavice. Přes rameno pak menší pánskou tašku.

Případné poznatky k identifikaci lupiče a okolnostem přepadení lze předat brněnským kriminalistům na tísňovou telefonní linku 158.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte