Hospodyňka jídlem neplýtvá. Tipy na chutná jídla ze zbylých brambor

Další fotky

Aby příloha k řízku či sekané nechyběla, oloupeme a uvaříme brambor více. Zbudou a je nám líto je vyhodit. Ostatně šetrná hospodyňka jídlem neplýtvá. Máme pro vás tři tipy, jak ze zbylých brambor připravit chutné pokrmy.

Máme pro vás tři tipy, jak se zbytky neplýtvat a připravit z nich chutné jídlo.

Nejznámějším a nejjednodušším jídlem ze zbylých brambor je selská omeleta. Brambory nakrájené na plátky osmažíme na oleji, a jakmile zezlátnou, přidáme nadrobno nakrájenou šunku nebo šunkový salám. Přidáme nadrobno nakrájenou jarní cibulku nebo můžeme doplnit hráškem či kukuřicí. V hrnečku rozmícháme dvě vejce, osolíme, přidáme lžičku sladké papriky, nalijeme na omeletu a necháme srazit. Posypeme strouhaným sýrem a doplníme zeleninou.

Říkávalo se jim „zemská jablka“. Víte, kde se v Čechách začaly pěstovat brambory?

Další variantou je bramborový salát. Studené brambory doplníme okurkami, jablky, vejci a spojíme majonézou, zdravější je však zakysaná smetana či jogurt. Nabízíme vám jarní variantu salátu. Čtyři vajíčka uvaříme natvrdo. Mezitím nakrájíme brambory na kostičky a přidáme nadrobno nakrájené jarní cibulky. Z uvařených vajec vyjmeme žloutky, které utřeme s dvěma lžícemi oleje a stejným množstvím plnotučné hořčice. Bílky nakrájíme nadrobno, přidáme k bramborám a cibulce a vše spojíme žloutkovou majonézou.

Ze zbylých brambor můžeme upéci chutné preclíčky. Potřebujeme 400 g uvařených brambor od oběda, 400 g polohrubé mouky, 200 g Hery, lžičku Vegety, na špičku nože jedlé sody či prášku do pečiva, vejce na potření a kmín, mák nebo hrubozrnnou mořskou sůl na posypání.

Návrat skoro zapomenuté byliny. Chřest se vrací do českých kuchyní

Studené brambory nastrouháme najemno na vál nebo do větší porcelánové mísy. Přidáme mouku a Heru nakrájenou na plátky. Přidáme Vegetu a sodu nebo prášek do pečiva. Těsto zpracujeme důkladně rukama (tady nám robot nepomůže) a zabalíme je do alobalu nebo potravinové fólie. Na hodinu uložíme do chladničky nebo na jiné chladné místo. Mezitím vysteleme pekáč pečicím papírem. Z bramborového těsta tvarujeme preclíčky. Potřeme je rozšlehaným vejcem, posypeme kmínem, mákem nebo hrubozrnnou solí a upečeme v troubě na 160 stupňů Celsia. Necháme vychladnout, urovnáme na tác nebo talíř a neseme na stůl. Preclíčky budou též ozdobou jakékoliv párty.

FOTO: Tipy na chutná jídla ze zbylých brambor

Tipy na chutná jídla ze zbylých brambor - bramboryTipy na chutná jídla ze zbylých brambor - bramboryTipy na chutná jídla ze zbylých brambor - Bramborový salátTipy na chutná jídla ze zbylých brambor - Bramborový salátTipy na chutná jídla ze zbylých brambor - brambory preclik
Další fotky
Tipy na chutná jídla ze zbylých brambor - bramboryTipy na chutná jídla ze zbylých brambor - bramboryTipy na chutná jídla ze zbylých brambor - Bramborový salátTipy na chutná jídla ze zbylých brambor - brambory
Dnes, 12:42
Hubený muž sedí v křesle s vysokým lenochem. Zřejmě se dnes už nikam nechystá, o...
Dnes, 10:00
Med je nejen sladidlem, ale má i léčivé účinky. Doprovází člověka odjakživa a v pradávných...
Dnes, 08:05
A není tomu zase tak dávno, žili tam ještě v 19. století. Ovšem, zatímco ve...
Včera, 16:20
Lvíček malý neboli lvíček zlatý je malá opice, jež má na všech prstech kromě palce...
Včera, 14:02
Wachau je romantické údolí Dunaje v Dolním Rakousku mezi Melkem a Kremží, který je od...
Včera, 12:47
A to konkrétně v tomto životě 85. Džampal Ngawang Lozang Ješe Tändzin Gjamccho, většinou nazývaný...
Včera, 10:30
Symbol vzdoru, i tak by se dala nazvat jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek Petřínská rozhledna....
Včera, 09:20
Bodnutí hmyzem znamená pro většinu z nás jen nepříjemné svědění, ale kdo má alergii na...
5.7.2020
Lidé rádi používají různé příměry. Některé jsou používané velmi často a ztrácejí tak na významu....
5.7.2020
Pluto bylo v srpnu roku 2006, a to na pražské vesmírné konferenci, zařazeno mezi trpasličí...
Reklama