Muž v centru Brna prodával marihuanu

4.2.2023
Simona Knotková

Muž v obchodě v centru Brna podle policie několik let prodával marihuanu, za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s drogami mu u soudu hrozí až deset let vězení. Na policejním webu o případu informovala mluvčí Andrea Cejnková.

Kriminalisté s informací, že se v jedné z prodejen v centru města prodává marihuana, pracovali od prosince. Z prodeje drog následně obvinili třiatřicetiletého muže. „Pracoval ve specializovaném obchodě, ovšem mimo hlavní sortiment začal prodávat i vlastní vypěstovanou marihuanu. Z dalšího šetření vyšlo najevo, že se měl uvedené činnosti věnovat nejméně tři roky,“ uvedla mluvčí.

Podle policie měl dotyčný mnoho odběratelů. Zájemcům sušinu konopí v prodejně vždy odvážil a účtoval si zpravidla 200 korun za gram.

Při domovní prohlídce mužova bytu kriminalisté našli pěstební stany vybavené vzduchotechnikou, hnojiva a další potřeby k pěstování konopí. „Dále se v bytě nacházely skleněné dózy s usušenou drogou o celkové hmotnosti přes čtyři kilogramy a také finanční prostředky získané z prodeje, asi 90 9000 korun,“ uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte