Není to zas tak složité. Jak uvařit pivo doma

V posledních letech u nás vzniklo mnoho malých pivovarů, které vaří pivo takříkajíc v garáži. Podobný trend je vařit si pivo doma.

Není to zas tak složité, potřebné suroviny jsou čtyři: chmel (šišky nebo granule), slad (naklíčený a usušený ječmen zbavený klíčků), pivovarské kvasnice a voda. Všechny jsou celkem snadno dostupné (chmel, slad a kvasnice vám věnují nebo prodají v každém pivovaru). Pokud jde o vodu, dobrá je ta studniční, ne příliš tvrdá voda, ale je možné použít i kvalitní vodu z veřejné vodovodní sítě.

Vybavení a prostor

Budete potřebovat hrnec odpovídajícího objemu (jen nerez nebo smalt), další nádoby na manipulaci s meziprodukty, potravinářskou hadici na stáčení, zdroj tepla (kamna, sporák), přesný teploměr schopný měřit do 100 stupňů Celsia, vhodný nástroj na míchání (nekovový, např. velká dřevěná vařečka) a mlýnek na slad.

Kromě vody a kyseliny octové obsahuje spoustu minerálních látek a stopových prvků. Domácí jablečný ocet

Také budete potřebovat prostornější místnost (garáž, větší sklep, ale i větší kuchyni) a chladné místo na kvašení a ležení (zrání).

Postup výroby

Pivo vzniká tak, že ze sladu vyluhované cukry se povaří s chmelem, kvasnice z cukrů vytvoří alkohol a vykvašený nápoj pak ještě několik týdnů zraje. Tedy žádná velká věda, jen je třeba pečlivě dodržovat správný postup a dbát na čistotu. Následující postup platí pro výrobu světlého ležáku plzeňského typu (spodní kvašení).

Na 10 litrů piva dejte 2 kg sladu, který nahrubo umelete, a tím získáme tzv. šrot. Ten nasypte do hrnce s vodou. Voda se během výroby vypařuje, dejte jí tedy více – z 15 l vody zůstane asi 10 l piva.

Za pravidelného míchání (aby se na dně hrnce nepřipalovaly cukry) směs vody a sladu (břečku) zvolna zahřejte na 64 stupňů a 15 minut teplotu nezvyšujte. Břečku poté zahřejte na 75 až 77 stupňů a tuto teplotu udržujte další půlhodinu. Získáte tak sladinu, ze které odfiltrujte vyluhovaný šrot (tzv. mláto) přes husté drátěné síto, nebo sladinu stočte hadičkou z mláta usazeného. Mláto můžete ještě propláchnout vodou teplou 80 stupňů Celsia, kterou pak přidejte do přefiltrované sladiny.

Švestkám se v kuchyni daří, zvláště letos

Do hotové sladiny přidejte chmelové šišky nebo chmelové granule. Na 10 l piva dejte asi 40 g šišek nebo 12 g granulí. Sladinu uveďte do varu a vařte asi hodinu. Poté odfiltrujte chmel a nádobu s takto vzniklou mladinou nechte vychladnout. Při vaření můžete na začátku přidat do sladiny jen polovinu chmele a zbytek až asi 15 minut před ukončením varu.

V menším množství mladiny rozmíchejte kvasnice (na 10 l piva asi 150 ml kvasnic) a vmíchejte je do zbytku mladiny. Mladinu pak nechte v hrnci v temnu a chladu (při 5 až 10 stupních Celsia) 7 až 10 dní. Na povrchu se vytvoří hustá pěna, tzv. deka.

Čím více sladu použijete k přípravě sladiny a čím déle trvá kvašení mladiny, tím více má pivo alkoholu. V průběhu kvašení klesnou kvasnice na dno, vykvašené mladé pivo pak z hrnce stáčejte nejlépe hadičkou do uzavřených nádob. Vhodné jsou skleněné láhve s patentní zátkou, plechové pětilitrové soudky, ale třeba i PET láhve. Mladinu v nádobách pak nechte dozrát v chladu (při 5 – 10 stupních Celsia) a temnu 3 – 4 týdny. Během ležení klesnou zbytky kvasnic na dno, pivo se vyčeří a před pitím již není třeba filtrovat.

Jak správně sladit jídlo s vínem? K „bílému masu bílé“ neplatí vždy

Dopravní nehoda u Žežic
Včera, 17:33
Již desátý rok v řadě vydává Allianz přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích. Upozorňuje na...
Včera, 15:40
Je to kapka v moři. Ale bez těch kapek by ani to moře neexistovalo. Malá,...
Včera, 13:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 13:40
Jako básník, který získal Nobelovu cenu, je Pablo Neruda v Chile uctíván dokonce i těmi, kterým se zprotivil...
Včera, 11:40
Slon je souhrnný český a slovenský název pro dva rody chobotnatců. V současnosti známe tři...
Včera, 10:20
Škrábe vás v krku? Nemůžete se zbavit posledních zbytků nachlazení? Místo do lékárny zamiřte na...
Včera, 09:40
Nedoslýchavý penzista Vladimír Švec ze Sušice byl v roce 2018 odsouzen k 27 letům v...
Včera, 08:11
Filmů zabývajících se tématem druhé světové války je v současnosti nepřeberné množství, jedním z prvních...
22.9.2020
Vládě se boj proti onemocnění covid-19 vymkl z rukou. Bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček řekl,...
22.9.2020
S končícím létem začínají klesat teploty, a tak je opravdu ideální čas konečně opravdu začít...
22.9.2020
Na začátku příběhu usedlosti Ladronka byla záliba Karla IV. ve vinné révě. Na svazích rostly...
Reklama