Proteinová bomba na talíři se zanedbatelným množstvím tuku. Jídelníček budoucnosti

Další fotky

Podle názoru odborníků bude na naší planetě v roce 2050 téměř 10 miliard lidí a o padesát let později 11,2 miliardy lidí. Nelze si tedy nepoložit otázku, jestli bude pro tak velké množství lidí dostatek potravy, aby nedocházelo k potravinovým krizím.

Hmyz zatím rozhodně nepatří mezi naše oblíbené evropské pochoutky, ovšem to se prý změní. Právě zejména na něj se totiž do budoucna z hlediska dostatečného přísunu potravy velmi spoléhá. Alespoň to velmi přesvědčivě tvrdí zemědělské a potravinové oddělení OSN. Ostatně, v některých asijských zemích se již dnes hmyz běžně prodává, a to například jako fast food.

V současné době známe přibližně 91 000 druhů hmyzu, z nichž asi 1 900 druhů je poživatelných. Patří k nim například cvrčci, vážky a kobylky, které na jídelníčku lidí z Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky můžeme najít již nyní.

Cvrček

Guláš z cvrčků, rizoto s červy. Proč budeme jíst za 30 let jen hmyz

Hmyz představuje skutečně výhodný způsob získávání živočišné bílkoviny z jiných zdrojů než z masa obratlovců, kteří jsou již nyní na mnoha místech nedostatkoví. Například cvrček představuje přímo proteinovou bombu a jiné druhy hmyzu jsou na tom v tomto ohledu prý údajně ještě lépe. Navíc obsahují pouze jen zanedbatelné množství tuku, ale naopak mnoho vitaminů, vápník, zinek a železo. To takové kuřecí maso obsahuje bílkovin mnohem méně.

Hmyz je navíc jak ekonomickou, tak i ekologickou alternativou. Zůstaneme-li u kuřat, ta pro svůj růst potřebují určitý prostor a navíc trvá nějakou dobu, než dorostou. Hmyz je v podstatě prostorově nenáročný, množí se rychleji a vyžaduje mnohem méně potravy, vody a energie na údržbu. Z ekologického hlediska jsou velkochovy hospodářských zvířat zodpovědné za téměř 20 % emisí skleníkových plynů, tedy více než kupříkladu automobilový průmysl. Po hmyzu naopak zůstane prakticky zanedbatelná uhlíková stopa.

Jídlo v prášku? Čekají nás v budoucnu místo stravy jen nutričně bohaté náhražky?

V současné době jsou hmyzí speciality představovány na festivalech jídla. Ke slovu se dostává zpracování hmyzu, zejména cvrčků, na mouku a dále začínají být moderní i proteinové hmyzí tyčinky. Aniž jsme si toho však vždy vědomi, všichni již v současné době hmyz víceméně požíváme. Hmyz se totiž náhodně dostává do potravin, které kupujeme a následně konzumujeme.

A na závěr pár světových hmyzích pochoutek současnosti. V Thajsku si již běžně pochutnáme na smažených kobylkách, v Japonsku na vařených vosách v rýži a v Číně zase například na pražených cikádách na špejli.

FOTO: Hmyz na talíři

Hmyz na talíři - Housenky na talíři housenka hmyzHmyz na talíři - hmyzHmyz na talíři - larva hmyzHmyz na talíři - Obchod s hmyzími dobrotamiHmyz na talíři - larva hmyz
Další fotky
Hmyz na talíři - Delikatesy hmyzHmyz na talíři - Proteinová bomba na talíři se zanedbatelným množstvím tuku. Jídelníček budoucnostiHmyz na talíři - Thajská kuchyně hmyz
Ema Karpeles
Dnes, 15:40
Až zazvoní. Takový název nese nový singl třináctileté Emy Karpeles. Jedná se o školní písníčku,...
Dnes, 11:40
Znělcový vrch Ortel se nachází na Českolipsku mezi obcemi Cvikov a Sloup v Čechách v...
Dnes, 10:20
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 10:20
Většina příběhů pražských brownfieldů si je podobných. Byly to původně periférie s industriální minulostí. V...
Dnes, 08:11
Linky podzemní dráhy dnes najdeme takřka v každé světové metropoli, přičemž velikost města ne vždy...
Včera, 15:40
Po dlouhých dvaceti letech se čeští čtenáři opět dočkají nového vydání slavné knihy Tři jízdenky...
Včera, 13:40
Nedaleko lázeňského města Karlovy Vary, přibližně deset kilometrů východně, v nadmořské výšce 717 metrů na...
Včera, 13:38
Statistiky epidemie covidu-19 se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezlepšují tak, jak si vláda představovala....
Ilustrační foto
Včera, 13:01
Počínaje 1. prosincem zřizuje Husitská diakonie krizovou linku 222 766 030, na kterou může volat...
Včera, 11:41
Viděli jste někdy naživo odpich u vysoké pece? Sršící jikry, oslnivě bílá záře a žhnoucí...
Včera, 10:20
Pražský dopravní podnik, a především designérka Anna Marešová se dočkali nejvyššího ocenění pro speciální vyhlídkovou...
Reklama