Proteinová bomba na talíři se zanedbatelným množstvím tuku. Jídelníček budoucnosti

30.10.2020
Petr Matura
Další fotky

Hmyz zatím rozhodně nepatří mezi naše oblíbené evropské pochoutky, ovšem to se prý změní. Právě zejména na něj se totiž do budoucna z hlediska dostatečného přísunu potravy velmi spoléhá. Alespoň to velmi přesvědčivě tvrdí zemědělské a potravinové oddělení OSN. Ostatně, v některých asijských zemích se již dnes hmyz běžně prodává, a to například jako fast food.

V současné době známe přibližně 91 000 druhů hmyzu, z nichž asi 1 900 druhů je poživatelných. Patří k nim například cvrčci, vážky a kobylky, které na jídelníčku lidí z Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky můžeme najít již nyní.

Cvrček

Guláš z cvrčků, rizoto s červy. Proč budeme jíst za 30 let jen hmyz

Hmyz představuje skutečně výhodný způsob získávání živočišné bílkoviny z jiných zdrojů než z masa obratlovců, kteří jsou již nyní na mnoha místech nedostatkoví. Například cvrček představuje přímo proteinovou bombu a jiné druhy hmyzu jsou na tom v tomto ohledu prý údajně ještě lépe. Navíc obsahují pouze jen zanedbatelné množství tuku, ale naopak mnoho vitaminů, vápník, zinek a železo. To takové kuřecí maso obsahuje bílkovin mnohem méně.

Hmyz je navíc jak ekonomickou, tak i ekologickou alternativou. Zůstaneme-li u kuřat, ta pro svůj růst potřebují určitý prostor a navíc trvá nějakou dobu, než dorostou. Hmyz je v podstatě prostorově nenáročný, množí se rychleji a vyžaduje mnohem méně potravy, vody a energie na údržbu. Z ekologického hlediska jsou velkochovy hospodářských zvířat zodpovědné za téměř 20 % emisí skleníkových plynů, tedy více než kupříkladu automobilový průmysl. Po hmyzu naopak zůstane prakticky zanedbatelná uhlíková stopa.

Jídlo v prášku? Čekají nás v budoucnu místo stravy jen nutričně bohaté náhražky?

V současné době jsou hmyzí speciality představovány na festivalech jídla. Ke slovu se dostává zpracování hmyzu, zejména cvrčků, na mouku a dále začínají být moderní i proteinové hmyzí tyčinky. Aniž jsme si toho však vždy vědomi, všichni již v současné době hmyz víceméně požíváme. Hmyz se totiž náhodně dostává do potravin, které kupujeme a následně konzumujeme.

A na závěr pár světových hmyzích pochoutek současnosti. V Thajsku si již běžně pochutnáme na smažených kobylkách, v Japonsku na vařených vosách v rýži a v Číně zase například na pražených cikádách na špejli.

FOTO: Hmyz na talíři

Hmyz na talíři - Housenky na talíři housenka hmyzHmyz na talíři - hmyzHmyz na talíři - larva hmyzHmyz na talíři - Obchod s hmyzími dobrotamiHmyz na talíři - larva hmyz
Další fotky
Hmyz na talíři - Delikatesy hmyzHmyz na talíři - Proteinová bomba na talíři se zanedbatelným množstvím tuku. Jídelníček budoucnostiHmyz na talíři - Thajská kuchyně hmyz


Nepřehlédněte