Smartphone v posteli nemá co dělat. Lidem se bez něj spí výrazně lépe, potvrdili experti

5.12.2018
Filip

Je pravděpodobně všem jasné, že pokud-li trpíte insomnií neboli nespavostí, je určitě nutné nechat telefon daleko od postele. Kdo však chce být zdraví, potřebuje kvalitní , klidný spánek. Zde je několik důvodů proč byste i vy měli nechat telefon hoodně daleko od vaší postele.

Televize jako zabiják vztahů? Je to přesně naopak, tvrdí vědci

Pro některé může být zcela nepochopitelný fakt, že až 63 procent Američanů odpovědělo kladně na otázku: „Spíte v noci s telefonem pod polštářem?“. Je to opravdu tak. Telefon se stal naší nedílnou součástí a mnohé z nás doprovází i během noci.

Netýká se to pouze tohoto extrému, i samotný telefon vedle vás, třeba i na nočním stolku, má neblahý vliv.

Známe 4 nejextrémnější místa Ameriky. Troufli byste si do Údolí smrti?

Podle nové studie z roku 2018 lidé, kteří nechávají smartphony celou noc v jiné místnosti, mají mnoho různých výhod.

Odborníci rozdělili 95 účastníků do dvou skupin. 49 z nich muselo na týden vyloučit své smartphony z ložnice a zbylých 46 mělo svá zařízení používat jako obvykle.

Nebylo překvapením, že pro lidi s „mobilní karanténou“ byly výsledky silně pozitivní. Dokonce i po tak krátkém čase jako byl týden se u nich projevilo větší štěstí a celková kvalita života. Také se snížila jejich závislost na smartphonech. Mnozí z nich hlásili, že spali mnohem lépe, zažili méně úzkosti a zlepšili své jak soukromé, tak i pracovní vztahy.

Hádky u rodinné večeře nejsou fajn. Známe 5 tipů, jak konfliktům předejít

Není proto divu, že celých 93 procent z nich se rozhodlo pokračovat.

Tato studie nebyla ovšem první. Ty minulé nám například ukázaly, že dospívající, kteří po nocích surfují po internetu a sociálních sítích, jsou častěji vystaveni chronické deprivaci. Nehledě na prohlubování závislosti.

Víte, proč je moč vždy žlutá? Známe odpověď

Nabízí se tedy otázka, čím telefon nahradit. Neusínáte-li ihned a potřebujete se nejprve zklidnit a správně nastavit na spánek, pomůže jednoznačně kniha. Váš nově osvobozený mozek vám to jistě během příštího dne vrátí.Nepřehlédněte