• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Stojíme na prahu 3. světové války. Podle jasnovidky baby Vangy

  31.1.2020
  Václav Pavlík
  Další fotky

  Celým jménem se jmenovala Vangelia Pandeva Gušterova roz. Dimitrova (3. 10. 1911 – 31. 1. 1996), žila v Bulharsku, byla slepá a pro radu si k ní prý chodili i komunističtí pohlaváři. Během svého života vyslovila řadu proroctví, i to nejhorší. O 3. světové válce.

  Slavná slepá věštkyně Vanga se narodila ve městě zvaném Strumica, dnes ležícím na východě Severní Makedonie, která vyhlásila svoji samostatnost v roce 1991. V době Vangina narození Strumica náležela k Otomanské říši a později k Bulharsku. Vangina rodina se hlásila k bulharské národnosti a odtud se odvíjí i historie jejího křestního jména Vangelia jako odvozeniny jména Evangelos, které však jejím rodičům znělo příliš řecky, takže ho upravili tímto způsobem.

  Vědní disciplína v době Československa. Zdeněk Rejdák a psychotronika

  Vanga přišla na svět jako nedonošená, nejprve to dokonce vypadalo, že nepřežije. Osudovým okamžikem jejího života se staly chvíle, kdy ji, jak sama píše ve svých pamětech, v blíže neurčeném roce jako dítě, zřejmě ještě dosti malé, uchvátilo tornádo a zaneslo ji daleko do polí. Trvalo dlouho, než ji tam našli, navíc s očima zanesenýma pískem, hlínou a prachem. Bolestí je nedokázala ani otevřít a nepomohla ani dostupná skromná lékařská pomoc. Holčička zůstala slepá.

  První kandidátka na prezidentku Spojených států se živila jako věštkyně a bohatla na Wall Street. Victoria Woodhull bojovala za práva žen až do konce

  Později se jí v srbské škole pro nevidomé dostalo základů vzdělání, částečně se naučila číst i v Braillově písmu. Jinak celý život pracovala v rodinném hospodářství v Rupite. Její jasnovidné a léčitelské schopnosti se u ní začaly projevovat za 2. světové války a rychle se jimi proslavila. 8. dubna 1942 ji dokonce navštívil bulharský car Boris III. Nedlouho poté, 10. května 1942, se provdala za Dimitara Guštera, vojáka, který se jí přišel zeptat na to, kdo zabil jeho bratra. Po svatbě se Vanga s manželem přestěhovali do obce Kranžiliste nedaleko Petriče v dnešním Bulharsku, a potom přímo do Petriče, kde popularita jasnovidky dále rostla až do její smrti na rakovinu prsu dne 31. 1. 1996. Její nejvýznačnější návštěvou se zřejmě stal sovětský vůdce Leonid Brežněv.

  Plameny spolknou Petřín a ten se zřítí do Vltavy. Děsivá věštba o zkáze Prahy se má vyplnit na prvního máje

  Začátek a průběh 3. světové války popsala takto:

  • Dojde k pokusům o atentát na čtyři hlavy států a ke konfliktu v Indonésii (Indii? Hindustánu?), který bude jedním z důvodů třetí světové války.
  • Ta začne jako obvykle, tj. konvenčními zbraněmi, pak se ale použijí jaderné a chemické zbraně.
  • V důsledku jaderného spadu na severní polokouli byly ponechány svému osudu všechna zvířata a vegetace. Muslimové poté povedou válku proti Evropanům chemickými zbraněmi.
  • Většina lidí v důsledku použití chemických zbraní trpí rakovinou kůže a jinými kožními onemocněními.
  • Evropa bude téměř pustá (vylidněná).
  • Nová Čína se stává světovou velmocí a rozvojové země znovu ovládají vykořisťovatelé.

  Jeho proroctví nás děsí. Nostradamus však může mít pravdu. Když ji chceme vidět

  Což zní pěkně děsivě, kdybychom zároveň nevěděli, že podle baby Vangy se tyto události odehrají v letech 2008 – 2018. A stalo se z toho snad něco? Mohli bychom tedy zůstat v klidu, i pokud jde o její další proroctví týkajících se ještě vzdálenější budoucnosti. Na rok 2076 např. předpověděla, že v celém světě zavládne komunismus anebo že se roku 2183 kolonie na Marsu stane jadernou mocností a bude požadovat nezávislost na Zemi podobně, jako ji kdysi žádaly Spojené státy na Anglii.

  Nesplněných předpovědí má Baba Vanga ale na svědomí daleko víc. Nesprávně třeba předpověděla, že finále Světového poháru FIFA 1994 se bude hrát mezi „dvěma týmy začínajícími na B“, přičemž do finále se dostaly Brazílie a Itálie. Anebo že třetí světová válka začne v listopadu 2010 a skončí v říjnu 2014.

  FOTO: Baba Vanga

  Baba Vanga - 225px-Vanga wikipedia – kopieBaba Vanga - 800px-Vanga_monument_in_Rupite – kopieBaba Vanga - 1280px-Gr_Petrich_kushtata_na_baba_Vanga_v_grada – kopieBaba Vanga - 1024px-Vanga’s-Grave-Rupite – kopieBaba Vanga - 1024px-Rupite_Church_St._Petka_Bulgarska – kopie
  Další fotky
  Baba Vanga - 1024px-Pump_of_Baba_Vanga-_Novo_Selo_(5) – kopieBaba Vanga - Azaz,_Syria – kopie

  Přesto jsou této jasnovidce i dnes schopny věřit miliony lidí. Jak si to vysvětlit? Iracionálně touhou po nějaké „jistotě“ byť byla tak temná, jak ji předpovídá Vanga, racionálně tím, že ona nenaplněná svědectví jsou podvržená a baba Vanga je nikdy nevyslovila. Své příznivce si tak slepá Bulharská věštkyně dokáže udržet i skoro čtvrt století po smrti.  Nepřehlédněte