• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Plameny spolknou Petřín a ten se zřítí do Vltavy. Děsivá věštba o zkáze Prahy se má vyplnit na prvního máje

  29.4.2018
  Jitka Lenková

  Půjdete se na prvního máje také projít na Petřín? Políbit se pod kvetoucími stromy a romanticky si zavzdychat u památníku Karla Hynka Máchy? Možná přitom ani netušíte, jaká temná tajemství v sobě tento pražský kopec ukrývá.

  Pekelné síly na Petříně

  Začít můžeme třeba u starých pražských pověstí. Podle nich to bývalo přímo rejdiště nečistých a pekelných sil. Na místě dnešního kostela sv. Vavřince hoříval ještě kolem roku 1000 našeho letopočtu strašidelný oheň, v němž se zjevovaly podobizny dávných pohanských bohů. S ohněm je spojován i svatý Vavřinec.

  Luxus „za totáče“. Štiplavé krepsilonky jsou černou můrou dodnes

  Roku 258 n. l. byl za trest zaživa upečen na roštu za to, že rozdal jmění kostela potřebným, místo aby ho odevzdal římskému prefektovi. Pod Petřínem se dokonce nachází ještě jeden kostelík zasvěcený témuž světci. Skrývá se v zástavbě v blízkosti dolní zastávky lanovky v Hellichově ulici 18.

  Jarní překvápko. Lanovka opět jezdí na Petřín! Mimo provoz byla měsíc

  Zřítí se celý Petřín do Vltavy?

  Snad právě tato pověst inspirovala vizionáře, o němž mi někdy začátkem 80. let vyprávěl jeden z mých tehdejších známých. Možná šlo jen o historku z prostředí tehdejšího undergroundu, v němž se tak snadno spletlo páté přes deváté, hlavně že to bylo zajímavé.

  Mončičákový boom v Československu. Zvířátko s lidským obličejíkem chtělo domů každé dítě

  A tohle zajímavé opravdu bylo. Podle dotyčného se petřínský kopec pomalu sesouvá dolů, do údolí Vltavy. Až sesuv dosáhne kritické úrovně, celý Petřín vzplane ohněm a zřítí se do Vltavy. Tu samozřejmě přehradí, takže její vody zaplaví široké okolí, přinejmenším celou Prahu.

  FOTO: Hořící Petřín se zřítí do Vltavy!

  Hořící Petřín se zřítí do Vltavy! - Macha_MyslbekHořící Petřín se zřítí do Vltavy! - Hořící Petřín se zřítí do Vltavy! - Sv. Vavřinec PetřínHořící Petřín se zřítí do Vltavy! - OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  I když jde o novodobé proroctví, není jediné, které věští zkázu Prahy. Podle Sibyliných proroctví Prahu postihne zkáza ohněm a vodou a nepřítel její zhoubu dokoná. Předzvěstí katastrofy bude velké ochlazení, slunce bude svítit méně, dny budou kratší a zima bude stíhati zimu, lidé budou úrodu na polích sklízet v kožiších. Na místě někdejšího Staroměstského náměstí pak jen kočí ukáže bičem a poznamená: Tady stávala kdysi Praha.

  Děsivá věštba o zkáze Prahy. Zničí hlavní město v roce 2019 velká hořící koule?

  Ale abychom v těch krásných jarnín dnech nekončili takhle pochmurně, máme tu i tzv proroctví Bílé lóže, známé také jako Poselství Agharty. Objevilo se v roce 1977 a podle něj Praha nezahyne, protože její jméno Pragaja Déva Pragaja znamená Setkání bohů. Proto se zachrání. Zvláště Češi by proto neměli propadat panice a někam prchat, ale naopak.  Setrvat na jediném místě, které bude v blížících se těžkých časech zcela jistě zachráněno.  Nepřehlédněte