Strážníci v Brně se nenudili, zaměstnala je želva i papoušek

14.5.2022
Redakce

Dva netradiční odchyty zvířat si mohou připsat brněnští strážníci. Začátkem týdne odchytli suchozemskou želvu žlutohnědou, která se vyskytuje na jihu Evropy, a také mníška šedého, papouška původem z Jižní Ameriky.

Želvu odchytili strážníci v brněnských Řečkovicích, byla v trávě u železničního viaduktu v Maříkově ulici. Mluvčí uvedla, že ji vložili do přepravního boxu a převezli nejprve do útulku. Želva ale neměla čip, personálu se tedy nepodařilo zjistit, komu patří, a tak zamířila do rukou odborníka.

„Zvíře je vizuálně zcela zdravé a je ve výborné kondici. Jedná se o dospělého samce suchozemské želvy žlutohnědé, latinsky Testudo graeca. Stáří dospělých želv se odhaduje velmi špatně, záleží na podmínkách, ve kterých bylo zvíře chováno. Věk tohoto exempláře může být klidně několik desítek let, minimálně má tento samec více než deset let,“ uvedl zoolog Roman Zajíček.

Cílem strážníků odchytové služby se stal i brněnský Žebětín, kde v jedné z garáží našli papouška a nebylo zřejmé, odkud přiletěl ani čí je. Šlo o mníška šedého, původem z Jižní Ameriky. Také jeho strážníci nejdříve odvezli v přepravním boxu do útulku městské policie. Mluvčí uvedla, že majitele zvířete se nepodařilo najít, papoušek tedy poputuje do Ptačího centra, kde dostane veškerou potřebnou péči.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte