• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Tříletá dívenka přežila 12 dní v sibiřské tajze, dnes je z ní baletka

  21.9.2022
  Doris Drienová

  Příběh dívenky, která se před osmi lety ztratila v ruské tajze, se stal téměř legendou. Tehdy tříletá Karina Čikitovová se z malé vesnice, kde žila, zatoulala do okolních lesů, kde se ztratila.

  Mrtvoly dětí v cestovním kufru: strašlivá výhra v aukci otřásá světem

  Pátrání po ztraceném batoleti v roce 2014 probíhalo už 12 dní a všichni zúčastnění tak ztráceli naději, že by holčičku našli živou. Podmínky místní tajgy jsou drsné, teploty v noci klesají hodně nízko, navíc je v lesích málo potravy a spousta divokých zvířat včetně vlků a medvědů. Ale nemožné se v tomto případě stalo skutečností.

  Dvanáctého dne do vesnice, ze které Karina pocházela, přiběhl její pes, který zmizel ve stejný den, jako ona. Tento chlupatý hrdina štěkáním přinutil místní obyvatele, aby ho následovali do lesů. Ukázalo se, že věděl, kde děvčátko je a zachránce k ní zavedl.

  Ukrajinské sirotčince: děti přivázané k lavičkám a trčící žebra

  Tříletá Karina přežila úplně sama 12 dní v divoké sibiřské tajze. Pila vodu z potoků, jedla bobule a když jí byla zima, její věrný psí společník ji zahříval. Byl s ní totiž úplně celou dobu a chránil ji až do okamžiku, kdy viděl, že holčička je už příliš slabá. V tu chvíli se sám vydal zpátky do vesnice pro pomoc. Ještě větší obdiv si zaslouží, když vezmeme v úvahu, že ani on sám v té době nebyl ještě dospělým psem, ale jen odrostlým štěnětem.

  Na památku této neuvěřitelné události se šťastným koncem byla v Karinině městě instalována socha zobrazující děvčátko i jejího psího zachránce. Dnes dvanáctiletá Karin je prý bystrá dívka, která ráda tančí a také je velmi pěkná – vyhrála místní dětskou soutěž krásy. Studuje prestižní baletní školu a má sen, že jednou bude vystupovat ve Velkém divadle v Moskvě. Na prožité trauma ale Karin vzpomíná nerada, nechce o svém zážitku z lesů mluvit ani se svými nejbližšími.

  Zdroj: Siberian Times


  Témata:

  Nepřehlédněte