V centru Brna ležela peněženka s 55 tisíci

17.5.2022
Redakce

Na zemi v garážích v centru Brna ležela peněženka se zhruba 55 tisíci Kč, nálezce ji odevzdal strážníkům. Majitelka už ji má zpět.

Šestadvacetiletý muž oznámil nález peněženky v podzemních garážích v centru města v pondělí po poledni. „Hlídka městské policie viděla, že je doslova naditá bankovkami. Jenom těch dvoutisícových uvnitř napočítala jednadvacet. Po prohlédnutí celého obsahu strážníci objevili platební kartu, věrnostní průkazky, osobní dokumenty a celkem 54 696 korun,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci si nejdříve ověřili, že věci nepocházejí z trestné činnosti, a po sérii dotazů a telefonátů se jim podařilo sehnat kontakt na majitelku. Pětačtyřicetiletá žena podle mluvčího dokonale popsala veškeré předměty i přesnou částku, což byla tržba, o jejíž vyzvednutí požádala ten den svého spolupracovníka. Před odjezdem z garáží peněženku položila na střechu auta, zapomněla na ni a nechala ji spadnout. „Šťastná žena spolehlivě prokázala, že jí všechny věci patří, a vydělané peníze se jí tedy díky poctivému nálezci a pečlivému pátrání strážníků vrátily,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte