Výběr domácího mazlíčka není snadný. Jak na něj

Výběr domácího mazlíčka je problematický vždy. Ale co teď, v době covidové? Opravdu půjdete v někomu domů dívat se na štěňátka?

Ono je to s tím výběrem složité, člověk by měl mít hlavně na paměti, že zvíře nikdy nekupujeme našim dětem, ale sobě. I když chce dcera nebo syn pejska, tak hlavní starost o zvíře bude vždycky na nás.

Takže pokud chcete chlupatého společníka a je vám jasné, že si ho pořizujete pro sebe, pak se můžeme podívat na zásadní věci, které při pořizování je zapotřebí zajistit. Ne, že si přinesete domu drobečka a budete teprve obsarávat to ostatní!

Nejdřív pelech

Jestliže si pořizuji dítě, pak mám spoustu měsíců na zakoupení kočárku, postýlky a dalších nezbytností. Se zvířetem to není jiné. Těžko si přinesete domů králíka a až potom budete shánět klec. Těžko přivedete psa a až potom budete shánět pelíšek, misku a tak dále.

Základní je rozhlédnout se po obchodech, zjistit si co všechno potřebujeme a vše si dobře propočítat. Ono to zvíře také něco sežere a určitě je snazší krmit králíka než bernardýna. Je to jako s nákupem auta, kdy musíme vzít do úvahy i to, zda budeme mít na provoz.

Máme doma fretku. Inteligentní společník a mazlíček

Kvalitní krmení

Krmení pro zvíře musí být kvalitní. O tom, čím které zvíře krmit existuje mnoho publikací. Určitě je dobré v nich zapátrat, abychom našeho mazlíčka ve finále nekrmili odpadem z kuchyně, jak to někteří lidé dělají.

Čas

A opravdu zásadní je, abychom věděli, že na zvířátko budeme mít dost času. Možná se to nezdá, ale kupříkladu morče, či králík, je společenský tvor, a tak třeba není dobré zakoupit jen jedno zvířátko, ale vždy je lepší mít pár.

Psa je zase zapotřebí alespoň třikrát denně venčit. Každé zvíře je tedy nějakým způsobem náročné. Od papouška se zase špatně odchází, protože vaší nepřítomností psychicky strádá. Zvíře, které si přinesete nebo přivedete, tedy musíte mít nastudované i po této stránce.

Uvařte svému psovi. Základem je vyvážená strava, po které pes prospívá a zároveň netloustne

Naopak třeba rybičky bez vás vydrží poměrně dlouhou dobu, existují dokonce i speciální zařízení, která je každý den nakrmí, pokud odjedete. Podobně je na tom také kočka. Ani ta vás vlastně moc nepotřebuje a nakrmit ji může klidně soused.

Jak vůbec kupovat

Zverimexy jsou otevřené i v této době. Nejlepší je ale nakupovat od prověřených chovatelů. V případě nákupu psa se určitě nevyhnete osobní návštěvě. Chovatelské stanice králíčků ale chlupáče rozvážejí nebo posílají kurýrními společnostmi. Určitě také není od věci rozhlédnout se po nabídce útulků. Ty často nenabízejí jen psy a kočky. I pro ostatní zvířátka existují azyly, které je zachraňují ze špatných podmínek a po zaléčení předávají do dobrých rukou.

Vyznání kočky: Můj milý člověče, my kočky vás lidi milujeme, ale…

welcome back
Včera, 23:04
Od 15. května by se mohlo zjednodušit cestování mezi Českou republikou a šesti zeměmi pro...
Včera, 16:01
Poradní Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) vedená lékařem Petrem Smejkalem doporučuje vládě nepřidávat do...
Včera, 15:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:57
Restaurační zahrádky se budou moci otevřít od 17. května. U stolu budou smět sedět nejvýše...
Včera, 13:25
Byla to válka, která všechny ty předcházející odsoudila do rolí hospodských rvaček. Skončily bitvy vojáků...
Včera, 11:59
Vážné riziko pro nejmenší představuje podle České obchodní inspekce (ČOI) dětská židle s označením 4...
Včera, 11:15
Chcete pěstovat zeleninu, bylinky a květiny, ale nemáte zahrádku? Už na středně velkém balkonu to...
Včera, 10:11
Lidé ve věku od 45 let se budou moci registrovat na očkování proti covidu-19 od...
Včera, 10:00
Robert Čihák na podzim roku 1986 napadnul dvě mladé dívky z Prahy. Pro jednu z...
Včera, 08:43
Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 381 nových případů onemocnění covid-19. Byl to nejnižší denní...
Včera, 08:38
Na Pražském hradě se dnes uskuteční pietní akt za oběti pandemie covidu-19. Na nádvořích se...
Reklama