• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Vyrobte si luxusní zmrzlinu doma a za lacino. Nepotřebujete na to ani zmrzlinovač

  25.7.2018
  Edit Doležalová
  Další fotky

  Zdají se vám zmrzliny v cukrárnách předražené nebo vám jejich chuť připadá příliš umělá? Není nic jednoduššího, než si udělat zmrzlinu doma podle vlastních představ, chuti i nálady.

  Pojďte se s námi inspirovat, jak si takové mražené dobroty připravit, aby lahodily nejen našim chuťovým buňkám, ale byly i pro oko. Když zapojíte do výroby své ratolesti, máte vyhráno. Nejenže jim uděláte příjemný prázdninový program, ale i zjistíte, co jim chutná a co ne. Nepochybujeme o tom, že zmrzlina domácí a dělaná s láskou bude chutnat v jakékoliv podobě.

  Pokud nemáte zmrzlinovač, nepouštějte se do smetanových, byly by v nich hrudky. Existuje ale spousta variací, které zvládnete snadno a s využitím mixéru.

  Magicky černé ostružiny jako elixír zdraví. Udělejte z nich dezert nebo ostružinové mojito

  Domácí zmrzliny bez zmrzlinovače

  Jahody nikdy nezklamou

  Krásně krémovou zmrzlinu vyrobíte z již zmrazeného ovoce. Třeba z jahod nebo lesní směsi. Na to budete potřebovat mixér s vyšším výkonem, který zvládne rozdrtit i led – v tomto případě zmrazené ovoce. K nim je do mixéru zapotřebí přidat tekutější suroviny, aby mohla vzniknout jemná a hustá kaše. V tomto případě jsme přidali tvaroh a zakysanou smetanu – na 400 g mrazeného ovoce vaničku tvarohu a asi 150 ml smetany.

  Rozmarné léto je v plném proudu. Známe nejlepší místa na Příbramsku, kde se můžete zchladit

  Banány a čokoláda, skvělá kombinace

  Je vaší nejoblíbenější čokoládová zmrzlina? Pak určitě ochutnejte tu z banánu a kvalitního kakaového prášku. Banán předem nakrájejte na kolečka a zamrazte, výsledek bude krémovější. Jestli nechcete výsledný mrazený krém doslazovat, použijte hodně zralé banány. Pokud to ale bude chtít ještě trochu sladké chuti, lze použít med nebo kondenzované mléko.

  Vybrali jsme 5 vyhlášených pražských cukráren. Kde mají nejlepší zákusky?

  Srdíčka s chutí lesního ovoce

  Domácí zmrzlina může mít i různé tvary. Co takhle srdíčka, která budou skvěle vypadat jako ozdoba do letního ovocného salátu. Základem této zmrzliny je mrazená směs lesního ovoce, kterou stačí přisladit trochou tmavého cukru nebo medu.

  Užijte si malinové léto! Maliny probouzí vášeň, pomohou od stresu a je z nich skvělá pleťová maska

  Borůvková pusa

  Připravte si dokonalou zmrzlinu z borůvek. Garantujeme vám, že se v mrazáku dlouho „neohřeje“. Na její přípravu potřebujete mixér a kromě borůvek také tvaroh a menší množství slazeného kondenzovaného mléka. Přesný poměr těchto tří surovin si namíchejte podle chuti, ale my jsme dali na 300 g borůvek jednu vaničku měkkého tvarohu a tři lžíce kondenzovaného mléka. Vše dobře rozmixujte. Nejlepší jsou samozřejmě ty borůvky, které si nasbíráte v lese. Budete mít zkrátka o zábavu postaráno. Jen je otázkou, jestli je děti nesnědí dříve, než je donesete domů…

  Nejšílenější zmrzliny světa! Svíčková, rybí, s uhlím nebo cikádová. A co takhle kopeček z mateřského mléka?

  Osvěžení pro dietářky

  I kdybyste zrovna drželi přísnou dietu, můžete si vyrobit nanuk, který nebude vůbec žádným hříchem. Jako základ použijte vodu, sodu či lehký zelený čaj s citronem. Do něj nakrájejte ovoce a vše dejte do tvořítek na nanuky. Pokud použijete ovoce ze zahrádky, máte nanuky skoro zadarmo!

  Citronový sen

  Citron omyjeme, kůru nastrouháme a šťávu vymačkáme. Do hrnce dáme vodu, citronovou kůru, citronovou šťávu a cukr, provaříme, potom přimícháme ve studené vodě rozmíchaný pudinkový prášek a uvaříme jako pudink. Bude ovšem řidší.

  Zmrzlinu zchladíme. Buď ji dáme do formiček a do mrazáku, kde je zmrzlina asi za 2 až 3 hodiny hotová, je-li směs dobře vychlazená. Nebo dáme do zmrzlinového strojku.

  5 nejlepších vodních přehrad pro letní koupačku ve středních Čechách

  Kam na koupačku? Známe 5 nejlepších vodních přehrad ve středních Čechách

  Sladíme podle vlastní chuti. Není-li citronová šťáva dosti výrazná, je dobré přidat trochu citronové šťávy (citronky).

  Kávová zmrzlina

  1 konzerva (397 g) zahuštěného slazeného kondenzovaného mléka
  1 kávová lžička rozpustné kávy (např. Nescafé Gold)
  250 ml smetany ke šlehání
  1. Kávu zalijeme 1 PL vody.
  2. Do misky nalejeme kondenzované mléko, přidáme rozpuštěnou kávu a vyšleháme. Přidáme šlehačku a znovu šleháme do pěny. Pozor, abyste hmotu nepřešlehali. Mohli byste mít místo zmrzliny kávové máslo 🙂
  3. Vyšlehanou kávovou zmrzlinu přeložíme do nádobky, přikryjeme a odložíme do mrazničky. Zmrzlinu netřeba promíchávat.
  4. Pokud příliš zmrzne, je třeba zmrzlinu nechat při pokojové teplotě cca 10 minut stát a pak servírujeme.

  FOTO: domácí zmrzliny

  domácí zmrzliny - 03UCndomácí zmrzliny - DW4Cydomácí zmrzliny - g0SC0domácí zmrzliny - r3PCmdomácí zmrzliny - Tt1C1
  Další fotky
  domácí zmrzliny - ZjuCldomácí zmrzliny - zmrzlinydomácí zmrzliny - stažený soubordomácí zmrzliny - kávová


  Nepřehlédněte