Žádná novinka pod sluncem. Vývar posílí tělo i duši

Chytli jste covid nebo chřipku či jste „jen nachlazeni? Uvařte si vývar! Vývar ze zeleniny a kostí je skvělou vzpruhou pro naše tělo i duši. Žádná novinka pod sluncem, něco takového věděly už naše prababičky. Vývar slouží také jako základ pro celou řadu pokrmů jako jsou polévky, či omáčky. Bohatá chuť a vůně vývaru zkrátka dokážou naprosto omámit.

Základní příprava

Na výběr poctivého vývaru budete potřebovat kosti, které na sobě mají ještě trochu masa. Ať už se rozhodnete připravit silný hovězí vývar nebo lehčí kuřecí, pro obě varianty platí stejná základní pravidla. Nezapomeňte na zeleninu. Cibule, mrkev, celer, petržel a česnek jsou základem, na kterém byste měli stavět. Další druhy zeleniny použijte podle vlastního výběru.

Ze všeho nejdříve si předehřejte troubu na 230 stupňů Celsia. Kosti opláchněte, vložte do hrnce a zalijte vodou. Na vysokém plameni přiveďte k varu, poté plamen snižte a nechte 15 minut probublávat. Všimněte si, že se na hladině objevuje hnědá pěna. Jedná se o nečistoty z kostí, a tak je opatrně lžící odstraňte. Povařené kosti nechte okapat a přemístěte je do pekáče. Pečte v troubě 30 – 40 minut, aby zkaramelizovaly a pěkně zhnědly.

Podzim ve znamení oranžové

Pečené kosti vložte znovu do velkého hrnce a zalijte dostatečným množstvím vody. Přidejte lžíci jablečného octa, který pomůže uvolnit minerály z kostí. Na vysokém plameni přiveďte k varu, pak plamen snižte na minimum a nechte probublávat. Pokud připravujete kuřecí vývar, nechte vařit na velmi mírném plameni po dobu 24 – 48 hodin, na hovězí vývaru budete potřebovat nejméně 48 hodin. Zeleninu můžete do vody přidat hned na začátku vaření, ale ideální je počkat a dodat ji až několik hodin před koncem celého procesu varu. Když se zelenina vaří příliš dlouho, ztrácí všechny živiny. Během vaření průběžně sbírejte pěnu, která se objevuje na hladině. A pokud se voda vyvaří natolik, že kosti nejsou ponořené, trochu jí přilijte.

Koření až nakonec

Koření do vývaru přidávejte až nakonec. Pomalým vařením se totiž z ingrediencí uvolňuje množství chuti, které byste předčasným nebo přehnaným okořeněním mohli zničit. Třeba bylinky mohou při dlouhé tepelné úpravě zcela přebít chuť samotného pokrmu. Sůl nebo pepř přidané předčasně nebo v nadbytečném množství mohou chuť jídla zkazit úplně. Proto vývar několik hodin před koncem vaření ochutnejte a teprve poté přidejte bylinky, např. bobkový list nebo tymián.

Italská inspirace: připravte si těstoviny doma

Jakmile je vývar hotový, přeceďte ho přes plátno a cedník. Plátno je třeba k tomu, aby se zachytily drobné částečky kostí, které se uvolnily při vaření a mohly by propadnout otvory v cedníku.

A jak z vývaru připravit polévku? Stačí ho naředit vodou a přidat kořenovou zeleninu (mrkev, celer, petržel), kterou nakrájejte na drobné kostičky nebo nastrouhejte na hrubém struhadle. Bude chutnější, když ji osmažíte na másle a mírně osolíte. Pak už jen přidejte polévkové nudle a okořeňte petrželkou nebo pažitkou.

Vývar lze též uchovat

Pokud připravíte větší množství vývaru, které nemáte v úmyslu ihned spotřebovat, můžete ho uchovat. Tekutinu nechte zchladnout na pokojovou teplotu, přelijte ji do sklenic a ty uložte do lednice, kde můžete vývar uchovávat až týden. V mrazáku vám pak vydrží až 6 měsíců.

FOTO: Vývar posílí tělo i duši

Vývar posílí tělo i duši - polevkaVývar posílí tělo i duši - polevka zelenina mrkev celerVývar posílí tělo i duši - zelenina mrkev porek petrzelVývar posílí tělo i duši - polevka vyvarVývar posílí tělo i duši - hovezi vyvar
Dnes, 11:40
Byla opravdu zvláštní, ta první adventní neděle. Žádné zklidnění, žádný čas na rozjímání. Už čtrnáct...
Dnes, 10:20
Vymýcené části pralesů jsou vstupní bránou k mýcení živočichů a goril. Za posledních dvacet až...
Dnes, 08:11
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 08:11
Velký herec malých rolí, i to však neplatí tak docela. Moravský rodák Oldřich Velen, kterého...
Včera, 15:35
V neděli nás čeká začátek adventu a s ním i zapálení první svíčky na adventním...
Včera, 13:25
Velice zajímavou stavební ukázku „supermostu“ najdeme ve Spojených státech amerických. Jedná se o Mike O‘Callaghan...
Včera, 11:15
Umíráček zvonil sám, a té chvíle také všechny ostatní, hrubé zvony. Houpaly se samy od...
Včera, 10:33
Index protiepidemického systému PES dnes zůstal sedmý den v řadě na 57 bodech ze sta,...
Včera, 09:05
Filmová trilogie o rodině Homolkových patří k největším klenotům české kinematografie, o tom není sporu....
Včera, 07:55
Vloni na podzim, dva týdny před 94. narozeninami, zemřel jeden z nejvýraznějších českých filmových režisérů...
28.11.2020
Na slavnostním galavečeru České ceny za architekturu streamovaném z Divadla Archa na web ČT art...
Reklama