Na nádvoří i uvnitř zámku bylo stále plno. Venku byly pleteny proutěné košíky, smaženy malé bramboráčky, prodávány sladkosti, keramické hrnečky nebo chystány pokrmy v ohnivých kotlích. Nechyběla medovina, která ke každému zámku neodmyslitelně patřila. Fronty u jednotlivých stánků tvořili dospělí i děti.
Malé ratolesti byly nadšené i z programu uvnitř zámku, nejednalo se o suchopárný výklad, ale o přiblížení historické doby Rudolfa II. pomocí hraného příběhu. Na úvod představila kuchařka Zuzanka renesanční jídelníček, který tvořily pokrmy z vína, jeleního masa nebo ořechů.
Audience u císaře, ples i dámská koupelna
Následovala audience u císaře Rudolfa II., kdy byl přijat kupříkladu severoitalský architekt, stavitel a kameník římského manýrismu a raného římského baroka v Čechách a na Moravě Giovanni Maria Philippi, který představoval návrh rekonstrukce zámku. Děj se odehrával na počátku 17. století, kdy pracoval jako dvorský stavitel císaře.
Přítomní měli možnost vidět i ples na počest hraběnky Kateřiny Stradové, milenky císaře Rudolfa II., s kterým měla šest dětí (dospělosti se dožily jen tři z nich), on se k nim ale nehlásil. Následoval vhled do dobové dámské koupelny nebo štěbetání žen na císařském dvoře. Netradiční prohlídka byla zakončena tóny renesanční hudby.