Hubnutí? Zvedněte se z gauče a doopravdy sklepejte kila navíc

15.8.2019
Zaz

Vaječná dieta, dělená strava, keto dieta, pilulky na hubnutí. Reklamy a nejrůznější články nebo zkušenosti známých na nás dnes a denně vykukují ať na internetu, v novinách nebo v osobním kontaktu. Ruku na srdce, kdo někdy nehubl? Kdo někdy nepomyslela na to, že by bylo fajn shodit nějaký ten špíček? Nebo komu z vás někdy neřekl lékař, že je nutné shodit, abyste byli zdraví?

Broskve jako ovocná bomba. Nastartuje hubnutí a rychle zažene hlad

Většinou všechny pokusy ale záhy končí. Člověk totiž ráz na ráz, rovnýma nohama, skočí do světa fitness, běhu, posilování a dalších záležitostí, aniž by si uvědomil, že na to měl jít úplně jinak, takříkajíc od lesa.

Pokud trpíte opravdu velkou nadváhou, která enormně zatěžuje klouby, šlachy a kosti, nemá smysl hned začít s během, chůze je také zdravá. Pro začátek zkuste více zeleniny a poloviční dávky jídla k večeři. Na pohyb však nesmíte zapomínat. Je důležitý, skoro až klíčový. I kdybyste díky fakt intenzivním tréninkům nehubli, což je spíše nesmysl, tak uděláte něco pro svoji fyzičku. I silnější člověk přeci může být dobře pohyblivý a nemusí se nutně zadýchávat na třetím schodu, když stoupá ke svému bytu vstříc ledničce.

Lokální hubnutí. Můžeme shodit tuk jen z břicha nebo hýždí?

Za začátku zkuste každý den vystoupit o zastávku dříve cestou do práce. dělejte si denně třicetiminutovou procházku a nejezděte výtahem. Schody jsou totiž učiněný zázrak.

Naučte se relaxovat. Silnější těla potřebují více odpočinku než těla hubená. Určitě si dopřávejte osm hodin spánku. Pokud takto upravený režim zvládnete celý měsíc, přidejte si plavání, to by bylo dobré zařadit obden, nebo každý den. Udělejte si z pohybu návyk, drogu, tak jako jste doposavad jen polehávali a posedávali, teď se s radostí hýbejte, první ovoce to ponese už zanedlouho.

Běh a hubnutí. Známe dilema začínajících běžců a důvody, proč NEzačít běhat

Až se na to budete cítit, začněte s během. Ale nejprve si na to kupte pěkné oblečení, ve kterém se sami sobě budete líbit. Nestyďte se! A kdyby se nějaký nezdvořák jen trochu ušklíbl tak vězte, že je to hlupák, protože vy jste to dokázali a vyběhli do ulic v nových běžeckých botách a funkčním oblečení, které dobře odvádí pot.

Proč vlastně běh? Je to nejpřirozenější pohyb. Už pravěcí lidé běhali a my to v sobě máme, jen to musíme probudit. Díky běhání půjdou kila rychle dolu a to rovnoměrně, na celém těle. Už si vybíráte nový outfit?Nepřehlédněte