I při práci z domova posilte imunitu! Zvládnete to

2.11.2020
Zaz

V takovém případě, že se odřízneme od světa a přestaneme vycházet, nám hrozí nepříjemná sociální izolace se všemi špatnými důsledky na psychiku.

Tím, že nebudeme chodit ven, si však zároveň nemůžeme pěstovat zdravou imunitu. Dostáváme se tedy do patové situace a musíme se více než kdy jindy zamýšlet nad tím, jak imunitě a tak sobě a svému zdraví pomoci, ať opravdu neonemocníme. A to nejen kvůli koronaviru, ale i kvůli neblahému počasí, které poslední dny a týdny panuje.

V první řadě je potřeba brát v potaz to, že tělo a duše jsou provázané. Tím pádem je jasné, že trápíme-li se, třeba onou sociální izolací, tak je i naše zdraví ve větším nebezpečí. Tedy chce to myslet pozitivně a nepolevovat ze svých koníčků.

Chcete zkusit jógu? Začněte pozdravem slunci

Koníčky jsou základ

Každý den po práci nebo o víkendech se věnujte třeba zahrádce nebo dalším kratochvílím, jež vás těší. Dělejte si drobné radosti, radujte se z maličkostí. Běžte na houby, nebo si vyjděte alespoň na malou procházku. Případně běžte alespoň na balkon. Pokud nebudete mít vůbec žádný pohyb venku, tak se vaše imunita neposílí.

Pohyb

Samozřejmě se nechoďte nikam shlukovat ani nevyrážejte na exponovaná místa! A aby pohyb doopravdy nechyběl, přidejte si cvičení. Od věci není jóga. Zkuste si každý den udělat tolik pozdravů slunci kolik je vám let. To vás rozhodně vzpruží. Nejedno fitko také nabízí on-line lekce, i to je výborná možnost, kterak se rozhýbat a nastartovat všechny funkce organismu.

Terapie chladem. Buďme zdravější, šťastnější a výkonnější

Rozhodně se otužujte. Ve sprše střídejte nejprve vlažnou a teplejší vodu, až přejdete v rámci několika dnů až týdnů na studenou.

A nezanedbávejte ani zdravou životosprávu. Ne, že doma přiberete! Dopřávejte si dostatek ovoce, zeleniny a ryb. Ryby mají vitamin D – hlavně pak ty mořské – a ten v boji proti nemocem potřebujete.

Jak získat vitamín D? Dejte si lososaNepřehlédněte