I při práci z domova posilte imunitu! Zvládnete to

Jsme doma a za okny řádí epidemie koronaviru. V noci nám dali zákaz vycházení, přes den bychom se po venku měli pohybovat, jen pokud jdeme pro nákup nebo do práce, ale my máme home office (práci z domova).

V takovém případě, že se odřízneme od světa a přestaneme vycházet, nám hrozí nepříjemná sociální izolace se všemi špatnými důsledky na psychiku.

Tím, že nebudeme chodit ven, si však zároveň nemůžeme pěstovat zdravou imunitu. Dostáváme se tedy do patové situace a musíme se více než kdy jindy zamýšlet nad tím, jak imunitě a tak sobě a svému zdraví pomoci, ať opravdu neonemocníme. A to nejen kvůli koronaviru, ale i kvůli neblahému počasí, které poslední dny a týdny panuje.

V první řadě je potřeba brát v potaz to, že tělo a duše jsou provázané. Tím pádem je jasné, že trápíme-li se, třeba onou sociální izolací, tak je i naše zdraví ve větším nebezpečí. Tedy chce to myslet pozitivně a nepolevovat ze svých koníčků.

Chcete zkusit jógu? Začněte pozdravem slunci

Koníčky jsou základ

Každý den po práci nebo o víkendech se věnujte třeba zahrádce nebo dalším kratochvílím, jež vás těší. Dělejte si drobné radosti, radujte se z maličkostí. Běžte na houby, nebo si vyjděte alespoň na malou procházku. Případně běžte alespoň na balkon. Pokud nebudete mít vůbec žádný pohyb venku, tak se vaše imunita neposílí.

Pohyb

Samozřejmě se nechoďte nikam shlukovat ani nevyrážejte na exponovaná místa! A aby pohyb doopravdy nechyběl, přidejte si cvičení. Od věci není jóga. Zkuste si každý den udělat tolik pozdravů slunci kolik je vám let. To vás rozhodně vzpruží. Nejedno fitko také nabízí on-line lekce, i to je výborná možnost, kterak se rozhýbat a nastartovat všechny funkce organismu.

Terapie chladem. Buďme zdravější, šťastnější a výkonnější

Rozhodně se otužujte. Ve sprše střídejte nejprve vlažnou a teplejší vodu, až přejdete v rámci několika dnů až týdnů na studenou.

A nezanedbávejte ani zdravou životosprávu. Ne, že doma přiberete! Dopřávejte si dostatek ovoce, zeleniny a ryb. Ryby mají vitamin D – hlavně pak ty mořské – a ten v boji proti nemocem potřebujete.

Jak získat vitamín D? Dejte si lososa

Dnes, 09:28
Máte sedavé zaměstnání, nesportujete nebo máte nadváhu? Potom vám dost možná hrozí trombóza. Její příznaky...
Dnes, 08:51
Na přelomu tisíciletí vzrušovaly Pražany nálezy rozřezaných částí mužského těla nejdříve ve vinohradských popelnicích a...
Dnes, 06:51
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:51
Ode dneška už sportovci a lidé při cvičení nebo zákazníci kadeřnictví, holičství, kosmetických a masérských...
Včera, 20:34
V zoologických či botanických zahradách budou od 24. května přístupné i vnitřní pavilony, schválila to...
Včera, 18:40
Původně zubař a později jeden z nejslavnějších českých vědecko-fantastických spisovatelů byl ve své době zjevením....
Včera, 13:50
Věděli jste, že i psy mohou trpět nedostatkem kolagenu? Jsou to savci jako lidé a...
Včera, 11:39
Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička rezignoval. Hnilička byl pod tlakem od ledna, kdy...
Včera, 11:23
Těch deset mladých lidí, kteří naštěstí neměli hluboko do kapsy, vyřešilo problém s morovou nákazou...
Včera, 10:57
Pracovníci brněnského Ústavu archeologické památkové péče odkryli v katastru Mutěnic na Hodonínsku část velkomoravské vesnice....
Včera, 10:25
Žáci prvního stupně základních škol v celém Česku se dnes vrací k normální výuce ve...
Reklama