Křen jako pikantní pochoutka, ale i lék. Vyrobte si křeník bez chemie

28.1.2020
Karel Hutr

Kořen křenu je nejen chutný, ale obsahuje velké množství vitamínu C, a proto si ho s sebou vozili už v dávných dobách mořeplavci, aby je neskolily kurděje. Rostlina má obrovské množství pozitivních účinků na naše zdraví.

Kořen pomáhá upravit i střevní mikroflóru

Kořen všeobecně posiluje organismus, má silné antibiotické a antiseptické působení, kterého lze kromě jiného využít při léčbě zánětu dýchacích cest a při zánětu močových cest. Také příznivě ovlivňuje zažívání, látkovou výměnu (metabolismus) a je vhodný po léčbě antibiotiky, protože upravuje střevní mikroflóru. V neposlední řadě má močopudný účinek. Dá se užívat i v podobě obkladu k léčbě ischiasu a revmatických potíží. Je ale na místě varovat před dlouhodobým užíváním a používáním. Křen je velice agresivní a u přecitlivělých jedinců může při vnějším používání způsobit puchýře. Pozor je třeba si dát i při časté konzumaci, kdy může kořen poškodit žaludeční stěny, nepříznivě ovlivnit činnost štítné žlázy nebo podráždit žaludeční či dvanácterníkové vředy.

česnek zdraví

Období viroz a chřipek je tady. Vylepšete si svoji odolnost česnekovým sirupem

Strouhá se před použitím

Křen se užívá jedině čerstvý, myšleno tedy nastrouhání kořene, protože jej seženeme prakticky po celý rok. Dávkování pro léčebné účinky je individuální, doporučuje se kolem tří polévkových lžic a opravdu jen nárazově při potížích. Nastrouhaný kořen je ideální smíchat s medem v poměru 1 lžíce nastrouhaného křenu a 1 – 2 lžíce medu. Dalším způsobem konzumace je mix strouhaného křenu a jablek. Placky na obklady vyrobíme z nastrouhaného křenu, mouky a sádla v poměru 3 : 5 : 1. Placka se přikládá na bolestivé místo na cca 20 minut.

zelenina bylinky nať

Máte rádi čerstvé bylinky a zeleninu? Pěstujte si je doma za okny

Domácí křeník

Pikantní chuť kořene křenu pro svoji chuť milujeme obzvláště k masitým jídlům. Oblíbený je takzvaný křeník. Na trhu existuje řada výrobků tohoto typu, ale ne každý je zrovna ten ideální. Navíc obsahují řadu přídavných látek, více či méně vhodných pro náš organismus. Pokud ale máte rádi křeník, není problém si udělat domácí. Víme, co v něm je a v lednici vydrží dlouho i bez chemie.

Jak jej připravíme? Očistěte si asi 300 gramů křenu, nakrájejte na kolečka a rozmixujte s ostatními surovinami. Do mixéru kromě křenu dejte 2 dcl převařené vody, lžičku soli, lžíci octa, lžíci oleje a lžíci cukru. Namixovanou směs pak uzavřete do skleniček a uložte do chladničky.

FOTO: Křen je pikantní a zdravá pochoutka

Křen je pikantní a zdravá pochoutka - sea-ret-ich-1375767_1280Křen je pikantní a zdravá pochoutka - křen, párek, jídlo, zdravíKřen je pikantní a zdravá pochoutka - krenKřen je pikantní a zdravá pochoutka - okurky krenKřen je pikantní a zdravá pochoutka - kren jidlo chleba


Nepřehlédněte