• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Tři roky kanibal Ladislav Hojer děsil Československo. Ženy vraždil ve vlaku i u přehrady

  4.5.2018
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Vždy byl uzavřený a moc nekomunikoval, měl nízkou pracovní morálku a jeho inteligence nebyla ani jen průměrná. Ženy o mladého Ladislava Hojera nestály. A tak začal Hojer bestiální sérii vražd v tehdejším Československu.

  Ladislav Hojer (15. března 1958 – 7. srpna 1986, Praha) byl český sadistický sériový vrah a kanibal, který mezi lety 1978 až 1981 zavraždil na území Československa celkem pět žen.

  Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

  Hojer se narodil v roce 1958. Poté, co vychodil zvláštní školu, stal se sklenářem. Jeho zaměstnavatel hodnotil jeho pracovní morálku jako podprůměrnou. Byl uzavřený a s okolím nevycházel. Jak sám vyšetřovatelům přiznal, neměl se žádnou ženou dobrovolný pohlavní styk. Před vraždami však nebyl souzený za žádný trestný čin.

  „Sestra Smrt“. Děsivý cejch dostala sestra neprávem. Pochybnosti panují i v případě heparinového vraha

  Dívce nacpal do genitálu kopřivu

  K první vraždě se odhodlal 2. listopadu v roce 1978 v Děčíně. Přijel z Prahy do Děčína, a to jen proto, aby “poznával krásy země a podíval se po nějaké ženské”, jak sám uvedl. Při procházce městem si opravdu vyhlédl asi dvaadvacetiletou dívku, kterou začal pronásledovat až téměř k řece. Dívka ale měla štěstí, protože zašla do domu.

  FOTO: Ladislav Hojer – kanibal

  Ladislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistika
  Další fotky
  Ladislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistikaLadislav Hojer – kanibal - Ladislav Hojer vraždy vrah kriminalistika

  Krátce nato potkal třicetiletou Evu R. Tu srazil k zemi, a protože se bránila, rukama ji uškrtil. Pak se pokusil o soulož. Když odcházel, zastrčil jí do genitálu kopřivu.

  Vražda na toaletě ve vlaku

  Další vraždu provedl ve vlaku z Prahy do Děčína v roce 1980, už jako voják základní služby. Při nastupování si všiml pětadvacetileté ženy, kterou začal sledovat. Když pak dívka odešla na toaletu, šel za ní, pronikl do kabinky a tam dívku uškrtil. Pak s tělem mrtvé ženy souložil…

  Pomníček české kriminalistiky: Tělo ve dvou kufrech dorazilo na Slovensko. Kdo je vrahem Otýlie Vranské?

  Při odchodu pak klíčem dveře záchodu uzavřel do polohy “obsazeno” a šel si sednout zpátky do kupé na její místo. Asi po patnácti minutách z vlaku vystoupil a odjel zpět do Prahy.

  5 nejvražednějších míst v Praze a okolí: Vedou okrajové části Prahy a Kladno

  Tělo ženy se našlo v přehradě

  Ještě na podzim téhož roku jel vlakem do Košic na Slovensku. Na břehu přehradní nádrže Ružín potkal ženu starou 25 až 30 let. Srazil ji okamžitě k zemi, strhal z ní šaty a znásilnil ji… Po souloži dívku už “tradičně” rukama uškrtil.
  Našel drát, kterým ji svázal. Na prsa jí připevnil kámen a tělo odtáhl do vody. Mrtvola dodnes neznámé ženy byla nalezena až o rok později, bez hlavy a bez obou zápěstí.

  5 nejvražednějších míst v Praze a okolí: Vedou okrajové části Prahy a Kladno

  Hrůzný nález Ivany. Části těla snědl!

  Svou vůbec nejbrutálnější vraždu spáchal Hojer v noci 31. ledna v roce 1981 v Brně. Bylo to asi tři měsíce po skončení jeho základní vojenské služby. Z Prahy do Brna přijel opět vlakem kolem páté hodiny ráno. Celý den chodil městem, až potkal v noci na tramvajové zastávce osmnáctiletou Ivanu M.

  Sítenský most v Kladně je jako druhý Nuselák. Má jen 15 metrů, přesto se mu přezdívá „most sebevrahů“

  Dívku odtáhl do parčíku mezi paneláky a pokusil se ji s nožem v ruce znásilnit. To se mu ale podařilo jen částečně, protože se dívka vehementně bránila. Dívku proto rukama uškrtil. Po smrti odřezal mrtvé dívce obě prsa a vyřízl její přirození… Odřezané orgány uložil do igelitky, kterou měl u sebe na nákupy. S nimi pak odjel do Prahy.

  Sítenský most v Kladně je jako druhý Nuselák. Má jen 15 metrů, přesto se mu přezdívá „most sebevrahů“

  Oběť měl schovanou v ledničce

  Odřezané orgány si dal v bytě do ledničky. Asi po týdnu orgány uvařil ve slané vodě a část jich snědl.

  Přiznej se, Fučíku! Komunistický mučedník psal reportáže z vězení na motáky

  Svůj poslední hrůzný čin stačil spáchat v říjnu téhož roku po desáté večer v Praze 5. Tentokrát se stala obětí starší žena, jednapadesátiletá Anna Š. Hojer ji přepadl s nožem v ruce. Nejprve jí rozřezal nožem kabát, sukni a spodní prádlo. Pak ženě nůž přiložil ke krku, omotal jí hlavu punčochou, aby nekřičela a znásilnil ji. Pak ji rukama uškrtil.

  K vraždám se přiznal. Bylo mu to jedno

  Dopaden byl Hojer jen pár dní po posledním hrůzném činu 11. října v roce 1981. Na základě důkazů se přiznal k poslední vraždě. K jeho případu bylo vyslechnuto 144 svědků a prověřováno na 3500 vytipovaných lidí.

  Ošetřovatelka chtěla zavraždit pacientku. Stříkla jí do žíly vzduch! Soud ji poslal na čtyři roky do vězení

  Během následujících devíti měsíců usilovné a důsledné práce kriminalistů mu byly prokázány další čtyři vraždy. Bohužel jedna z obětí dodnes nemá jméno… K vraždám se Hojer přiznával výlučně písemně. Za některé ze svých skutků se totiž styděl a odmítal o nich s kýmkoli mluvit.

  Primitivní psychopat

  Podle znalců byla motivem Hojera sexuální agrese. Měl primitivní psychopatickou osobnost a byl citově otupělý. Nerespektoval ani základní morální normy. Zvlášť vynikala neúcta k lidskému životu.

  Sebevraždy slavných. Proč si úspěšní a známí lidé sáhli na život?

  Jeho náprava byla podle odborníků vyloučena, protože by se útoky mohly opakovat (a to i v případě kastrace). Všechny činy spáchal v příčetném stavu, promyšleně a bez známek duševní nemoci.

  Za brutální činy byl odsouzen k trestu smrti. Hojer byl popraven 7. srpna 1986 v pankrácké věznici. Před vykonáním trestu se bál smrti. Poprava navíc musela být kvůli jeho nemoci dvakrát odložena.  Nepřehlédněte