Pavouků máte plný dům. Jak se jich zbavit bez použití násilí?

30.6.2022
Filip

Našli jste doma pavouka? Je pro vás automatické ho zabít? Podle entomologů je tu ale mnohem lepší způsob, jak se těchto nezvaných hostů zbavit.

Pavoukům se zkrátka nevyhneme. Jsou doslova v každém domě – jaké druhy doma najdeme a jak dobře se nám dokážou skrývat? Možná vás to nepřekvapí (a někoho vyděsí), ale i když úspěšně zabijete jednoho pavouka, váš dům bude mít stále ve svých zákoutích celé pavoučí civilizace. Počet pavouků v domě může totiž dosahovat až stovek jedinců.

Zdravě můžete uvařit cokoli. Pomoci může i „obávaná“ mikrovlnka

Možná se to tak nezdá, ale pavouci jsou opravdu dobří hosté. Například vás nikdy nekousnou, ve skutečnosti se nám vyhýbají, snad ještě více než my jim. Ale také nějakým způsobem fungují jako neviditelní záchranáři našich domovů, jelikož zachycují a zabíjejí mnohem nepříjemnější škůdce. Vyžeňte všechny pavouku a najdete svůj dům v orchestru bzučení much, nebo komárů, kteří jak víme, na rozdíl od pavouků, žízní po naší krvi.

Nechce se vám pracovat? Známe 3 důvody, proč úkoly neustále odkládáte

Nezabít pavouka je přece mnohem humánnější. Vždyť jsme si v jedné věci dosti podobní. Tým britských vědců vytvořil bezplatnou aplikaci pro sledování pavouků. Z 10 000 fotek, které obdrželi, zjistili, že převážná většina pavouků byli v noci bloudící samci. Nepřipomíná vám to něco? Také nejspíš po večerech hledají kamarády a hlavně samičky, že.

Prvních 10 minut pracovního dne. Co vám pomůže dosáhnout lepších výsledků?

Ok, tak když je teď nechceme zabít, ale zároveň s nimi nechceme sdílet náš pokoj, jednoduše je vyhodíme ven. I tady je ale háček. Pro tzv. místní pavouky to nebude problém, pro přistěhovalé pavouky to však může být rovněž trest smrti. Pavouci jsou velmi náchylní na prostředí a většinou změnu nepřežijí. Takový druh pocházející z jihu tu u nás pravděpodobně zemře. Váš dům má totiž mnohem více nepůvodních pavouků, než jste si mysleli.

Zkuste ho raději přestěhovat do jiné místnosti, třeba suterénu nebo garáže.

Chcete mít zdravé srdce? Dejte si stejk, radí výživoví specialisté

Pokud nevíte jak, zkuste skleničku a kartu, je to zaručeně nejlepší způsob, jak pavouka přemístit a zároveň mu neublížit. Stejně tak pokud vám pavouk uvízne třeba ve vaně a vlivem hladkého povrchu se nemůže dostat ven, přilepte na jednu stranu vany ručník a dejte mu čas. On už si poradí.

Každopádně se nemusíte hned stěhovat, stačí jen přijmout fakt, že jsou tu s námi, a připustit si, že i oni nám mohou býti prospěšní.

Nejnebezpečnější zvíře na zemi. Komár má na svědomí až milion obětí ročněNepřehlédněte