Petra Janů nakrmila žirafy, rozhodla se pro adopci a odjela na dovolenou!

5.9.2018
Renáta Šťastná

„Bylo to něco úžasného. Jihlavská zoo je opravdu moc pěkná, zrovna tam měli spoustu mláďat. Opravdu jsem si to moc užila,“ svěřila se zpěvačka, která je pověstná svojí láskou ke zvířatům. Jak ale přiznává, ve výběhu se žirafami se i pěkně zapotila. „Dávala jsem jim akátové lupeny, samy si je okusovaly z větví. A nikdy by mne nenapadlo, jak velkou mají v tlamě sílu, když zatáhnou. Byla jsem ráda, že jsem neskončila dole mezi žirafíma nohama,“ smála se Petra Janů.

Je pro Petra Štěpánka důležitější zdraví Pražanů nebo Středočechů?

Asistovala také u očkování malého levharta sněžného a kotě se pak v její přítomnosti po injekci skvěle uklidnilo.

„Nejsme takzvaná mazlící zoo, není běžné, aby u nás někdo mláďata choval, nebo se s nimi dokonce mazlil. Proto paní Petra, která nám u vakcinace asistovala, držela malého levharta jen krátce, po dobu, než jsme naočkovali i jeho sourozence,“ vysvětlil ředitel zoologické zahrady Jan Vašák.

Praha má své zookoutky

Snad nejdéle se zpěvačka zdržela u výběhu pro pandy červené. I tady pomáhala při očkování mláďátek. Ty pak opouštěla jen velmi nerada.

„Panda červená je moje nejoblíbenější zvíře. No uznejte, není nádherná?“ usmívala se zpěvačka, a dodala: „Poprvé jsem tady viděla i její mláďátka a jsou opravdu úžasná. Domluvili jsme se s panem ředitelem, že bych je, jak se v zoologických zahradách říká, adoptovala. Chtěla bych je prostě nějakým způsobem podpořit,“ vysvětluje zpěvačka.

5 nejlepších zoologických zahrad v Praze, které ještě neznáte. Kam vyrazit za zvířátky?

„Zájem paní Petry stát se adoptivním rodičem pand červených nás velmi potěšil. Doufáme, že i díky tomuto jejímu rozhodnutí by se její návštěvy v naší zoo mohly stát tradicí. A vzhledem k jejímu nepředstíranému zájmu o zvířata se třeba i jejím prostřednictvím veřejnost dozví některé palčivé problémy, které souvisí s tím, co děláme, nebo se snažíme dělat,“ dodal ředitel závěrem.

Roztomilost sama. Ohrožená tygřata v pražské ZOO se mají čile k světu

Krátce na to se zpěvačka, která prožila léto převážně na chalupě v jižních Čechách, odkud vyjížděla tu a tam na své koncerty a vystoupení, sbalila a odletěla s kamarádkou a její malou dcerou Adélkou na týdenní dovolenou na řeckou Lefkadu. Tady si plnými doušky užívaly sluníčka, moře a výletů s vypůjčeným „miniautíčkem“.

FOTO: Petra Janů a žirafy

Petra Janů a žirafy - Petra Janu zirafy foto V PohankovaPetra Janů a žirafy - Petra Janu zirafy foto V Pohankova xPetra Janů a žirafy - zoo2Petra Janů a žirafy - zoo1Petra Janů a žirafy - PJ auto Lefkada


Nepřehlédněte