Prognostická a mundánní astrologie „ex post“ objasňují významné milníky v nedávných dějinách

16.9.2021
Petr Matura

Existuje mnoho významných momentů, kdy se planety soustředí ve výjimečných aspektech, ke kterým se řadí zejména mnohočetné konjunkce, při nichž dochází ke spojení většího počtu pomalých planet nebo se pomalé planety spojují s dalšími planetami sluneční soustavy.

Astrologie není naivní. Co má společného s medicínou?

K jedné takové významné konjunkci došlo v květnu roku 1941. Astrologové se domnívají, že právě tato konjunkce svým charakterem dopředu určila osud celého světa na několik následujících let…

Jak funguje psychologie davu. Téma věčně živé, v současné době zejména…

Právě v té době, v prvních dnech měsíce května v roce 1941, probíhaly poslední velké přípravy operace „Barbarossa“, plánu napadení Sovětského svazu německou armádou. Tím však bouřlivé události tohoto kalendářního roku zdaleka nekončily, neboť o několik měsíců později, přesně dne 7. prosince 1941, ozbrojené vojenské japonské síly napadly americký přístav Pearl Harbor a do druhé světové války tak byla zapojena rovněž také i druhá největší světová velmoc, Spojené státy americké.

Člověk je sám pánem svého osudu a svůj osud si vytváří on. Astrologie, šarlatánství i umění

Podíváme-li se dále například na události z 11. září roku 2001, i ty byly ovlivněné dalším výrazným cyklem dvou pomalých planet, a to Saturnu a Pluta. Právě tato dvě nebeská tělesa astrologové považují za symboly radikální změny. Nejkritičtější fází tohoto cyklu pak z astrologického hlediska bylo právě období kolem 11. září. A právě po tomto datu se celosvětově zatřásly základy a jistoty celé naší civilizace.

Konec světa, který nenastal. Záhadný mayský kalendář se mýlil

Podle názoru astrologů prý údajně vždy bývají účinky Pluta velmi výbušné a rovněž i extrémně ničivé a poměrně často tato planeta symbolizuje i projevy kolektivního násilí a zločinů.

Zdroj: wikipedieNepřehlédněte