• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Kde je ukrytý tajemný svatý grál? Všechny stopy vedou na Křivoklát

  19.10.2018
  Jitka Lenková
  Další fotky

  Ne každý návštěvník si při vstupu na nádvoří hradu Křivoklát povšimne pozoruhodných erbů na balkoně nad svou hlavou. Prochází totiž rovnou pod nimi. Navíc nejde o nic zvláštního. K hradu erby přece patří. Problém je v tom, že tyhle kousky nelze přiřadit k žádnému šlechtickému rodu. A jsou to vůbec erby?

  I když vyobrazení na reliéfu formálně erby připomínají, ve skutečnosti to opravdu žádné erby nejsou. Místo obvyklých heraldických figur totiž zobrazují jiné výjevy. Některé se dají rozpoznat poměrně přesně ještě dnes, například kůň nesoucí na zádech věžičku s praporcem. Jiné setřel čas téměř dokonale. Jejich význam dosud nikdo nerozluštil. Můžeme se o něm jen dohadovat, protože srovnatelná vyobrazení se nevyskytují nikde jinde u nás ani ve světě. Pátrání nám neusnadní ani to, že různých podivných stvoření a nakonec i pravých erbů se na Křivoklátě nachází povícero.

  Kousek od Prahy byl koncentrák s horší pověstí než měl Buchenwald. Najdete ho v obci Hradištko

  Král rybář?

  Snad nejlépe bude začít s naším pátráním od nejznámějšího majitele tohoto hradu, českého krále Václava IV. (1361-1419), syna Karla IV. V tomto případě nás zaujme především to, že král za svůj osobní znak přijal ledňáčka. Anglicky se tomuto ptáčku říká kingfisher, královský rybář, král rybář. Což je jedna z postav z okruhu legend o svatém grálu. Nepříliš šťastná.

  Hrůzné rituály v Hostivicích u Prahy. Našly se tu kostry zvířat a malých dětí

  Král je ještě jako jinoch střelen otráveným šípem do genitálií a není schopen se ze svého zranění ani uzdravit, ani na něj zemřít. Jedinou úlevu nachází na loďce, když na jezeře pod svým hradem loví ryby. Na jeho hradě se sice nachází svatý grál, ale pro krále je nedostupný. Král je proto vězněm své nemohoucnosti.

  V křivoklátských lesích číhá krutá smrt! Ale jen když tam jdete v lichém počtu

  Předpokládat, že Václav IV. tento příběh znal, je samozřejmě spekulativní. Nepochybně se ale on sám jako král rybář alespoň občas cítil. I on byl na čas zajatcem, a to skutečným, svých vlastních šlechticů. V zajetí různých podivných depresivních a paranoidních stavů se postupem doby ocitá také jeho mysl. Důvěřovat mohl Václav IV. málokomu. Za své důvěrníky považoval své nejbližší přátele, spíše kumpány nekonečných pitek a honů. Někteří z nich byli členy stavebního bratrstva Obruče s kladivem, považovaného u nás za předchůdce pozdějších zednářů.

  Logicky je tedy autorství sedmi pseudoerbů vytesaných na balkoně hradu Křivoklát, oblíbeného Václavova sídla, přisuzováno právě jim. Ať už je však vytvořil kdokoliv, jejich význam dokázal skrýt dokonale – a zároveň je nechat všem na očích. Mistrovský kousek mistrů ezoteriky.

  FOTO: Křivoklát erby

  Křivoklát erby - Křivoklát erby 1Křivoklát erby - Křivoklát erby 2Křivoklát erby - Křivoklát erby 6Křivoklát erby - Křivoklát erby 5Křivoklát erby - Křivoklát erby 3
  Další fotky
  Křivoklát erby - Křivoklát erby 4Křivoklát erby - Křivoklát erby 9Křivoklát erby - Křivoklát erby 8Křivoklát erby - Křivoklát erby 7Křivoklát erby - Křivoklát erby 11Křivoklát erby - Křivoklát erby 12Křivoklát erby - Křivoklát erby 13Křivoklát erby - Křivoklát erby 14Křivoklát erby - Křivoklát erby 15Křivoklát erby - Křivoklát erby 16Křivoklát erby - Křivoklát erby 17Křivoklát erby - Křivoklát erby 18Křivoklát erby - Křivoklát erby 19

     Nepřehlédněte