V areálu Chvalské tvrze se uskuteční veletrhy sociálních služeb a středních škol

9.9.2021
Andrea Cerqueirová

V rámci doprovodného programu veletrhu sociálních služeb se představí oddělení prevence Městské policie hlavního města Prahy, Hasičský sbor Satalice, chybět nebudou rukodělné dílničky či prodej výrobků klientů sociálních služeb.

Na programu veletrhu středních škol budou: prezentace středních škol, ukázky řemesel a informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2022/2023. Oba veletrhy pořádá městská část Praha 20 – Horní Počernice.

Vyšší kvalita sociálních služeb

„Veletrhy v oblasti sociálních služeb přispívají k vyšší kvalitě těchto služeb a jsou mezi jejich konzumenty vítaným okamžikem, neboť dávají možnost výběru při navazování spolupráce mezi klientem a organizací,“ uvedl pro Náš REGION Jan Beer z Českého helsinského výboru.

Sociální služby by měly lidem pomoci zvládat nepříznivé životní situace

Rozhodnutí o směřování člověka

Jako speciální pedagog se Jan Beer vyjádřil i k veletrhu středních škol: „Hluboké zamyšlení se, kam po základní škole, mnohokrát rozhodne o celoživotním směřování člověka. Pokud si žáci základních škol mohou na místě osahat řemeslo nebo se seznámit s metodami a formou studia na střední škole, je to pro ně důležité.“

Schola Pragensis opět představuje školy a obory

„Za obdivuhodné považuji, že městská část Praha 20 se pouští do tak náročných projektů. I díky tomuto veletrhu však pak následně jde o lepší místo pro život hornopočernických,“ dodal.

Zdroj: vlastní zdrojNepřehlédněte