V konkurzu zvítězila žena starostova kamaráda. Šéfkou lounských plaveckých areálů je Kuďousková

23.3.2020
Marcel Mihalik

Apríl to není, radní to myslí vážně. „Rada města měla celkem jednoduchou úlohu, když 8 z 9 členů výběrové komise označilo paní Kuďouskovou jako vítězku výběrového řízení,“ uvedl místostarosta Loun Vladimír Antonín Hons.

Náš REGION už dříve podle informací ze zákulisí zveřejnil, že favoritkou je Kuďousková. Celý výběr může působit jako netransparentní, takzvaně na oko. Rada totiž vyhlásila první výběrové řízení s vyššími požadavky na vzdělání uchazečů. Bezdůvodně toto první řízení zrušila a vypsala druhé, ovšem už pouze s požadavkem na středoškolské vzdělání s praxí. Okatější způsob, kterak připravit konkurz pro předem zvoleného a vhodného kandidáta, si lounští radní asi vybrat nemohli. Kuďousková má totiž středoškolské vzdělání, zato má za manžela lounského advokáta Jiřího Kuďouska, který je spolužákem a kamarádem starosty Pavla Jandy (TOP 09) z právnické fakulty.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Hrála roli známost? O tom veřejnost může pouze čile spekulovat. Náš REGION dal Jandovi prostor se vyjádřit. Ten však ani  14 dní od zaslaných dotazů nebyl schopen redakci odpovědět. Zda tak byla Kuďouskové kvalifikačním požadavkem pro výkon manažerky nového sportovního stánku pouze známost se starostou, Janda nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Místo reakce naopak ztrácel čas psaním stesků na svůj Facebooku
starosty nehodný status. „To ti takhle ve 20:05 přijde 8 otázek od novináře bez nějaké lhůty pro odpověď a během oběda zjistíš, že článek už je venku. S tím, že mi prý dali prostor se vyjádřit a já toho nevyužil…“ napsal. Redakce ověřovala, zda jde skutečně o profil lounského starosty Pavla Jandy, nebo o internetového trolla, a profil údajně patří skutečně starostovi. Je tak otázkou na čtenáře a voliče, zda takto pubertální vyjádření je hodno tak vážené veřejné funkce. Redakce nicméně na Jandovo vyjádření stále čeká.

O neférovosti v přístupu k uchazečům se však rozmluvili jak někteří členové hodnotící komise z řad opozice, tak i jedna z uchazeček, Vanda Mirovská z Loun.

Konkurz byl podle ní veden diskriminačně. Bývalý starosta Radovan Šabata (USZ) jí prý položil otázku, jak by se starala o svého malého syna a zda si jako žena uvědomuje náročnost pozice. Což je v 21. století absolutně nevhodné. „VŘ probíhalo velmi laxně a bez zájmu ze strany komise zjistit, co kandidát nabízí a s čím přichází, kladeny byly velmi povrchní otázky, bez zájmu o ekonomické řešení či hlubšího zájmu o problematiku. Kdybych se sama nerozpovídala, prakticky bych nic neřekla,“ popsala průběh konkurzu Vanda Mirovská.

Senát

Nejvyšší soud poděkoval redakci. Náš REGION upozornil na možné ovlivňování ze strany obžalovaného v kauze Homolka

louny

Náš REGION ochránil majetek Loun. Radní od prodeje i pronájmu pozemku firmě „za hubičku“ ustoupili

Mirovská redakci přiznala, že byla voličkou Pavla Jandy a jeho kandidátky Pro lepší Louny. „Zklamal mě. Přidal se na stranu těch podvraťáků, které sliboval vyměnit. Lituji toho, že jsem pro něj před volbami sháněla hlasy,“ vyčítá si. Podle Mirovské je minimálně zvláštní, když Rada města Loun v průběhu změnila požadavky (snížení kvalifikace), a dokonce dala vítězce konkurzu náhradní termín pohovoru. Andrea Kuďousková totiž byla v době výběrového řízení s novomanželem mimo Evropu na svatební cestě, což dokládají i fotografie na Facebooku.

Minigolfu radní zvýšili nájem. „Pepa Koruna“ by měl do městské kasy přidat víc

„Je pravda, že vedení pohovoru bylo v případě paní Mirovské ze strany jednoho z hodnotitelů diskriminační. Je pravda, že se mi celý proces výběru nelíbil,“ uvedl zdroj, jehož jméno však díky příslibu vynášení informací z koalice redakce chrání.

Hodnotící komisi tvořili starosta Pavel Janda (TOP 09), místostarosta Milan Rychtařík (ANO), radní Jan Kerner (ODS), Radovan Šabata (USZ), vedoucí odboru školství Jovanka Zuzková, vedoucí odboru majetku Blanka Sunkovská, šéf lounských sportovišť Radek Příhoda, zastupitel Miloš Chovanec (KSČM), Jan Žalud (SZ) a jedna úřednice.

louny

Louny vybírají šéfa plavecké haly. Bude jím zřejmě manželka Jandova spolužáka z práv

Lounská sportoviště spadají od ledna nově pod dvě organizace. O sportovní halu, zimní stadion a letní cvičiště se stará Lounská správa sportovních areálů, kde je ředitelem Radek Příhoda. Městské koupaliště, sauna a dokončovaná městská plavecká hala spadají pod Lounskou správu plaveckých areálů, kterou nově povede Kuďousková.

Dokončení stavby plavecké haly se předpokládá v průběhu června s tím, že v době letních prázdnin by měl probíhat zkušební provoz a s kolaudací město počítá nejpozději v září 2020.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

odpad, hovna, sračky, úplavice, žloutenka, výkaly, nepořádek, bordel

Zápach, odpad a úplavice. Ústí je město zkázy

Hrouda likviduje dobrovolné hasiče kvůli úspoře 250 tisíc ročně. Na nákup profesionálních hráčů peníze jsou, kritizuje opoziceNepřehlédněte