V Neratovicích bude postavena nová poliklinika

13.11.2019
Andrea Cerqueirová

Budova současné polikliniky je ve špatném stavu. „Bytové družstvo, které nyní dům s poliklinikou vlastní, má samozřejmě jiné starosti než zachraňovat zdravotní péči ve městě,” uvedl zastupitel Pavel Šanda pro Náš REGION. Družstevníci podle jeho slov musí splácet úvěr, který si na koupi domu vzali, a tak zvedli lékařům nájmy. To je samozřejmě pro lékaře nepříjemné. Někteří ale přesto podle Šandy čekají do příštího jara, kdy by s nimi měla být podepsána smlouva o smlouvě budoucí, která by zaručovala, že následně budou moci působit v nové poliklinice.

Komise pro polikliniku

Její vybudování podle něj vyžaduje širokou shodu zastupitelů na přesném umístění, parametrech budovy, řešení parkování a využití zbytku pozemku. „Proto jsem na zasedání zastupitelstva navrhl vytvoření dočasné komise pro polikliniku ve složení Lenka Mrzílková za Neratovice jinak, Roman Kroužecký za Společně pro Neratovice, Tomáš Hrodek za ODS, Jiří Sloup a Pavel Šanda za NeraHnutí,“ dodal. Se zastupitelkou Ivanou Kelinovou navrhl v tomto smyslu usnesení, které bylo následně schváleno.

FOTO: Poliklinika Neratovice

Poliklinika Neratovice - FOTO SEVER – SEVER V Neratovicích bude postavena nová poliklinika – ZDROJ – architektonické studie kanceláře Adam Rujbr Architects s.r.o.Poliklinika Neratovice - FOTO SEVER – SEVER V Neratovicích bude postavena nová poliklinika – foto firmy.cz 2Poliklinika Neratovice - FOTO SEVER – SEVER V Neratovicích bude postavena nová poliklinika – foto firmy.cz

„Komise následně schválila zadání projektu tak, aby vyhovoval lékařům a částečně vycházel vstříc občanům, kteří si přejí zvětšit přilehlý veřejný park. Potěšila mě podpora kompromisu od místostarostky Mrzílkové i Tomáše Hrodka z ODS,“ uvedl Šanda.

Výběr architektonické studie

K záměru výstavby polikliniky se na sociální síti vyjádřil i starosta města Roman Kroužecký. „Navštívili jsme řadu podobných zařízení, diskutovali s mnoha odborníky, s architekty, projektanty a dalšími profesemi. Celý dosavadní proces jsme ukončili výběrem nejvhodnější architektonické studie kanceláře Adam Rujbr Architects s.r.o. (viz přiložená fotografie),“ uvedl mimo jiné.

Břevnovská poliklinika není památkou, rozhodlo o tom ministerstvo

Po podpisu smlouvy s uvedenou kanceláří na dopracování studie, vypracování dokumentace k územnímu rozhodnutí a dokumentace ke stavebnímu povolení bude asi rok trvat získání stavebního povolení. Pak může výstavba začít.Nepřehlédněte