Čelákovice spouští novou aplikaci pro chytré mobilní telefony

12.8.2018
Redakce

Aplikace se jmenuje Mobilní rozhlas, bude propojená s webovými stránkami města i s městským profilem na sociální síti facebook. „Budeme tam dávat nové aktuální články, v rámci aplikace budou i návody, jak postupovat v konkrétních životních situacích,“ řekl Pátek.

Aplikace zároveň při registraci umožní odpovědět na několik otázek, díky čemuž dostanou lidé filtrovaný obsah, který bude více odpovídat jejich potřebám. „Člověk může například vyplnit, z které místní části je, abychom uměli filtrovat informace typu nepoteče voda, tak pošleme info jen do té konkrétní části. Dnešní SMS kanál posílá informaci slepě všem,“ řekl starosta Pátek (ODS).

Lidé si budou moci také zvolit, v jakých případech chtějí být pomocí aplikace informování. Systém je může informovat například o kulturních akcích, sportu nebo výpadcích elektřiny. Aplikace svého uživatele také upozorní na krizovou situaci. „V případě krizové situace budeme umět poslat zprávu rovnou na displej, její text se rovnou zobrazí, nebude nutné tedy oznámení rozklikávat,“ řekl starosta.

Nádraží Čelákovice

Čelákovice za desítky milionů zrevitalizují městskou část Jiřina

Město nyní bude aplikaci mezi lidmi propagovat, na konci roku totiž ukončí činnost SMS kanálu, lidem tak přestanou chodit informační SMS. „Velmi rádi bychom do aplikace dali také prezentaci našich podnikatelů za nějaký symbolický poplatek,“ dodal Pátek.

V Čelákovicích žije zhruba 12.000 lidí. Letos radnice hospodaří téměř s 374 miliony korun. Mezi největší investice v letošním roce patří dostavba nového pavilonu základní školy Kamenka. Projekt počítá s náklady kolem 100 milionů korun jen na samotnou stavbu, dalších až několik desítek milionů bude stát vybavení.

čtkNepřehlédněte