Čelákovice za desítky milionů zrevitalizují městskou část Jiřina

9.6.2018
Redakce

„Je to obrovská akce, která je neskutečně složitá na koordinaci. Tím spíš, když SŽDC plánuje rekonstrukci sousední trati,“ řekl Pátek. Správa železniční dopravní cesty totiž v nejbližší době plánuje rekonstrukci kolejí v projektu modernizace trati z Prahy do Lysé nad Labem na Nymbursku. V blízkosti trati se ale nachází přečerpávací stanice odpadních vod a část kanalizace, město proto musí její rekonstrukci stihnout dříve, než začne s opravou SŽDC.

Bez opravy přečerpávací stanice nemůže podle Pátka začít oprava dalších částí kanalizace. S první etapou projektu tak chce město začít ideálně ještě letos, nejpozději příští rok. V první etapě také vymění veřejné osvětlení v lokalitě od ulice Roosveltova až po ulici Žižkova.

Nádraží Čelákovice

V srpnu skončí rekonstrukce čelákovického nádraží. Bude stanice bezpečnější?

Město chce celou rekonstrukci financovat ze svých zdrojů, Pátek odmítl čerpání úvěru. Je ale možné, že se městu podaří získat v průběhu akce dotaci.

Městská část Jiřina je zastavěná rodinnými domy, v Čelákovicích žije zhruba 12 tisíc lidí. Letos radnice hospodaří s necelými 374 miliony korun. Mezi největší investice v letošním roce patří dostavba nového pavilonu základní školy Kamenka. Projekt počítá s náklady kolem 100 milionů korun jen na samotnou stavbu, dalších až několik desítek milionů bude stát vybavení.

(čtk, zva)

Konečně! Po dvanácti letech vlaky opět spojí Mochov s Čelákovicemi. Jezdit budou každou hodinuNepřehlédněte