Klánovičtí zastupitelé nechtějí Klánovickou spojku bez Pražského okruhu

3.8.2019
Andrea Cerqueirová

„Klánovičtí zastupitelé napříč politickými subjekty odhlasovali, aby do doby, dokud nebude dokončena nadřazená komunikace, tedy Pražský okruh, nebyl podnět na výstavbu tzv. Klánovické spojky schválen. Hodně by nám pomohlo, kdyby zastupitelé hlavního města změnu územního plánu nepodpořili. Očekáváme od nich, že budou respektovat vůli samosprávy,“ uvedla pro Náš REGION starostka Klánovic Zorka Starčevičová.

Středočeský kraj souhlasí se stavbou Klánovické spojky

Subjekt Čas na změnu, který starostka zastupuje, odůvodňuje odmítnutí spojky následovně: „Z pohledu dopravního, pokud bude dokončen Pražský okruh v úseku Modletice-Běchovice a současně přeložka silnice I/12 jižně kolem Újezdu nad Lesy, by nám upřímně řečeno vybudování této komunikace nemuselo tolik vadit, protože tzv. Klánovická spojka by sloužila pouze obyvatelům Klánovic a Šestajovic. Ale…,“ uvádí.

Většina aut by jezdila přes Klánovice

„Pražský okruh není dokončen a ani se přesně neví, kdy dokončen bude, hrozí tedy reálné nebezpečí, že pokud se Klánovická spojka postaví dříve než Pražský okruh a přeložka silnice kolem Újezdu nad Lesy, většina aut, které se dnes snaží dostat do Prahy po silnicích Starokolínska x Českobrodská, po trase Újezd nad lesy – Běchovice, bude nejspíše odbočovat k nám,“ dodává mimo jiné.

Občané a starostka Klánovic upozorňují také na to, že pokud by se Klánovická spojka stavěla, mohl by to být spouštěč výstavby mnoha nových rodinných domů, což by zatížilo infrastrukturu. Se spojkou mají problém i Šestajovičtí.

Když střílí Migy. V zasaženém izraelském dopravním letadle nikdo nepřežil, zachránila se jen trocha poštyNepřehlédněte