Mistryně světa v bojových sportech z Horních Počernic je vyslankyní dobré vůle ČR

26.9.2019
Andrea Cerqueirová

Právě o úspěších Martiny Ptáčkové Náš REGION opakovaně informoval. „Pro mne bylo nejdůležitější, že aktivně vystupuje na pomoc ženám a dětem. Podporuje děti v českých vesničkách v Rumunsku v Banátu, pro které pořádá různé aktivity a sbírky. Zahájila spolupráci s UNICEF na podporu dětí po celém světě. Mimo jiné navázala kontakt s mongolským a belgickým velvyslanectvím, kam by se mohly ubírat další možné projekty, mířící na podporu žen a dětí,“ uvedl ministr Petříček.

Mistryně světa Martina Ptáčková z Horních Počernic uspěla v Petrohradu

Dodal, že též zahájila spolupráci s hračkářstvím Bambule, cílem bude podpora dětí, jak v ČR, tak i v zahraničí, a zapojila se také do projektu „Nenech to být“, který se snaží o odstranění šikany na školách.

Trénuje na protiteroristických cvičeních

„Jako jediná Češka vyhrála Martina Ptáčková titul mistryně světa v hand to hand combat, což cvičí speciální jednotky a ozbrojené složky. Byla zařazena mezi 24 nejvýraznějších osobností roku, několikrát se stala Sportovcem roku, dále například získala ocenění časopisem Forbes a zařadila se mezi mimořádné ženy roku a podobně. Byla pozvána na setkání 111 nejvlivnějších žen ve svých profesích,“ pokračoval ministr.

Čtyřnásobná mistryně světa v kickboxu Martina Ptáčková z Horních Počernic slaví další úspěch

„Trénuje v NATO V Bruselu. Vystupuje a trénuje na protiteroristických cvičeních. Je i úspěšnou trenérkou a studentkou mezinárodních vztahů. Se svým bratrem Josefem (mistr světa v grapplingu) organizuje různé charitativní a jiné projekty. Společně pořádají kurzy pro všechny věkové kategorie a skupiny – pro ženy, děti, ale i seniory, nevidomé. V rámci svých lekcí učí i krizové komunikaci a techniky, vedoucí například ke zvýšení ženského sebevědomí,“ dodal.

Velká čest i zodpovědnost

„Cítím velkou čest, ale i zodpovědnost, za jmenování do funkce Vyslankyně Dobré vůle Ministerstva zahraničních věcí. Slibuji, že budu Českou republiku reprezentovat, co nejlépe a těším se na spolupráci. Věřím, že bude úspěšná a přeji si, abychom dosáhli nemalých cílů,“ uvedla na sociální síti Martina Ptáčková, která mimo jiné studuje mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha. Ministru Petříčkovi poděkovala za důvěru.

FOTO: Vyslanci dobré vůle

Vyslanci dobré vůle - foto FCB Tomáš Petříček – ministr zahraničí ČRVyslanci dobré vůle - foto – FCB Martina Ptáčková

Ministr je rád, že Martina Ptáčková jako vyslankyně dobré vůle bude bez nároku na odměnu Česko reprezentovat nadále i na mezinárodních konferencích. Dodal, že vyslanec dobré vůle je čestný honorární titul, který zavazuje nositele šířit dobré jméno České republiky ve světě, případně v konkrétní zemi a svým jménem podporovat aktivity v oblasti kultury, vědy, turistiky, obchodu, dobročinnosti nebo lidských práv. V zahraničí jsou s tím dobré zkušenosti.Nepřehlédněte