Náhoda, osud, nebo převtělení? Císařovna Sissy s princezna Diana v souvislostech, které mrazí

Další fotky

Napadlo vás někdy porovnat životní osudy těchto dvou dam? Pokud ne, budete se opravdu divit. Navíc možná byly dokonce i příbuzné. Je všechno jenom náhoda?

Desátého září letošního roku uplynulo 120 let od tragické smrti rakouské císařovny a uherské královny Alžběty manželky Františka Josefa I., známé spíše jako Sissy. Když pročítáme její životopis, nelze se ubránit srovnání s jinou urozenou dámou, která rovněž tragicky zahynula, ovšem o 109 let později, princeznou Dianou.

Příběh české královny, která konkurovala Marii Terezii – v kráse i počtu potomků

Co tedy měly tyto šlechtičny dále společné? Obě měly své dlouhé urozené jméno, ale veřejnost je znala pod „přezdívkami“ jako „císařovnu Sissy“ a „princeznu Dianu“. Obě se provdaly velmi mladé za podstatně výše společensky postavené muže, z nichž se měli stát budoucí vládcové jejich říší.

Marie Antoinetta. Jaký osud potkal marnotratnou dceru Marie Terezie?

Ani jedna z nich se nedokázala bez potíží přizpůsobit náročným dvorním ceremoniálům, postupem doby došlo mezi nimi a jejich manžely k odcizení a ti jim byli nevěrní. Obě považovaly svá manželství za nešťastná. Podle svého nemohly vychovávat ani své děti, princezna Diana syny Williama a Harryho a císařovna Sissy dcery Žofii, Gizelu a Marii Valerii a syna Rudolfa. Tragický je také konec života obou dam. Sissy italský anarchista Luigi Lucheri probodl pilníkem a Diana zemřela při autonehodě, o jejímž pozadí a tudíž možné vraždě se stále spekuluje.

Český král a císař Ferdinand druhý se narodil před 440 lety. Než nechal popravit české pány, slíbil zpovědníkovi kajícnou pouť

Dalším společným rysem obou žen byla určitá vnitřní nejistota a touha po dokonalosti, která je vedla k přehnané, až neurotické péči o zevnějšek. Obě navenek působily krajně elegantně, v soukromí se však trápily poruchami příjmu potravy. Sissy byla například schopná jíst „normálně“ obvyklou bavorskou kuchyni jen v přítomnosti své původní rodiny, jinak byla živa jen třeba jen o šťávě z masa anebo citronů.

Kyselé ovoce zázrak na nachlazení. Těchto 5 věcí dokáže jenom citron

V životech obou dam sehráli určitou roli milovníci koní, s nimiž byly podezřívány z nevěry. Zatímco však Sissy jako vynikající jezdkyně, a to ještě v dámském sedle, sdílela svou vášeň s Bay Middletonem, Diana si s koňmi příliš nerozuměla a u svého trenéra jezdectví Jamese Hewitta hledala spíše útěchu. Jméno Middleton se objevuje také v souvislosti s Dianiným synem Williamem, který se oženil s Kate Middleton. I když jde jen o shodu jmen, neboť Katiny předci nepocházeli z urozeného rodu, na obyčejnou „náhodu“ to je moc velká „náhoda“. Jako svatební dar dostal mladý pár od ČR co jiného, než koně. V životopisech obou dam zaznívá ještě jedno shodné jméno. Diana pocházela z rodu Spencerů a Bay Middleton pečoval o stáje Johna, 5. earla Spencera. Je možné, že tyto dvě rodiny spřízněny jsou.

Anorexie a bulimie jsou na vzestupu. Karolína (14) se podělila o svůj příběh

Zajímavé jsou také filantropické a charitativní činy obou šlechtičen. Ty Dianiny máme ještě v čerstvé paměti, Sissy projevovala starost o blázince a dokonce kontrolovala kvalitu stravy pro pacienty.

Královna Alžběta II. oslavila své 92. narozeniny a udělila vyznamenání. Mezi oceněnými je i jedna Češka!

Nabízí se otázka, jak by císařovna Sissy žila, kdyby se narodila o sto let později, tedy na Štědrý den roku 1937. Využila by možnost rozvodu jako Diana, což bylo před sto lety nemyslitelné? Určitě by se netrápila se svými nepříliš vzhlednými zuby, kterým tehdejší zubaři neměli co nabídnout, zatímco ti současní již ano. Se svojí váhou a výškou (172cm/55 kg) by se jistě stala módní ikonou a určitě nepříjemně by ji asi překvapil rozvoj sdělovacích prostředků a neomalenost bulváru. Svému tragickému osudu by neunikla možná ani o sto let později.

FOTO: Sissy a Diana

Sissy a Diana - 4Sissy a Diana - polonaise styleSissy a Diana - 6Sissy a Diana - DorotheumSissy a Diana - Combermere Abbey
Další fotky
Sissy a Diana - Riding AsideSissy a Diana - Beautiful with BrainsSissy a Diana - PRINCESS DIANA RIDING WITH THE QUEENSissy a Diana - polonaise styleSissy a Diana - Vanity FairSissy a Diana - Náhoda, osud, nebo převtělení? Císařovna Sissy s princezna Diana v souvislostech, které mrazíSissy a Diana - LiveInternetSissy a Diana - E! NewsSissy a Diana - lady diana život a tajemství 2017 148Sissy a Diana - Lady Diana Spencer  – 1980Sissy a Diana - Royalty – Prince and Princess of Wales – Honeymoon – Balmoral CastleSissy a Diana - 1Sissy a Diana - 7Sissy a Diana - TERESA   PRINCESS DIANASissy a Diana - 8Sissy a Diana - princezna DianaSissy a Diana - AP I FRA FRANCE BRITAIN PRINCESS DIANASissy a Diana - Anwar Hussein CollectionSissy a Diana - from BBS uploadSissy a Diana - 20Sissy a Diana - 18Sissy a Diana - 19Sissy a Diana - PromipoolSissy a Diana - Elisabeth of Austria, by Franz Xaver WinterhalterSissy a Diana - Vanity Fair

A je tu ještě jeden, poslední otazník. Nelze všechny ty podivné shody a „náhody“ v životě obou dam vysvětlit úplně jednoduše tím, že se císařovna Sissy znovu narodila jako lady Diana? A protože i Dianin život skončil předčasně, nejspíš se brzy vrátí v nějaké další své reinkarnaci. Samozřejmě jen v tom případě, pokud věříte na karmu, převtělování a minulé životy…

Dnes, 15:59
Čertovo jezero, nádherná příroda, křížová cesta, letní dětský tábor, to vše se vykytuje na Šumavě,...
Dnes, 13:58
Bylo to čtvrté manželství anglického krále Jindřicha VIII. (1491 - 1547), kdy se jeho chotí...
Dnes, 11:31
Snadno a rychle, toť hlavní heslo kuchyně, v níž mají významné slovo ti, kteří na...
Dnes, 09:58
Vypadá to, jako kdyby hubnutí do plavek, vzhledem k počasí, letos nebylo až tak aktuální....
Včera, 16:02
Stříbrný kříž v rudém poli. Čtvrtá korouhev svatého Jiří, určená pro cizince. Pro cizince? Tehdy,...
Včera, 14:29
Železničních nehod na české železnici v létě přibylo. Za 8 dní se staly tři srážky...
Včera, 11:29
Lečo je poměrně jednoduchý pokrm typický pro maďarskou a středoevropskou kuchyni vůbec. K přípravě leča...
Včera, 10:01
Dodržovat pitný režim je v létě důležitější než kdy jindy. Většina Čechů vypije méně než...
Včera, 07:37
Jak už Náš REGION informoval, náborové plány ve třetím kvartálu 2020 nejsou příliš optimistické. Vyplývá...
14.7.2020
Ta bitva se dodnes vymyká všemu, co se učí na vojenských akademiích. Je v dokonalém...
Reklama