Čelákovice spouští novou aplikaci pro chytré mobilní telefony

Čelákovice u Prahy spouští novou aplikaci pro chytré mobilní telefony. Aplikace má nahradit takzvaný SMS info kanál, který po registraci rozesílal lidem informace o haváriích nebo mimořádných událostech

Aplikace se jmenuje Mobilní rozhlas, bude propojená s webovými stránkami města i s městským profilem na sociální síti facebook. „Budeme tam dávat nové aktuální články, v rámci aplikace budou i návody, jak postupovat v konkrétních životních situacích,“ řekl Pátek.

Aplikace zároveň při registraci umožní odpovědět na několik otázek, díky čemuž dostanou lidé filtrovaný obsah, který bude více odpovídat jejich potřebám. „Člověk může například vyplnit, z které místní části je, abychom uměli filtrovat informace typu nepoteče voda, tak pošleme info jen do té konkrétní části. Dnešní SMS kanál posílá informaci slepě všem,“ řekl starosta Pátek (ODS).

Lidé si budou moci také zvolit, v jakých případech chtějí být pomocí aplikace informování. Systém je může informovat například o kulturních akcích, sportu nebo výpadcích elektřiny. Aplikace svého uživatele také upozorní na krizovou situaci. „V případě krizové situace budeme umět poslat zprávu rovnou na displej, její text se rovnou zobrazí, nebude nutné tedy oznámení rozklikávat,“ řekl starosta.

Nádraží Čelákovice

Čelákovice za desítky milionů zrevitalizují městskou část Jiřina

Město nyní bude aplikaci mezi lidmi propagovat, na konci roku totiž ukončí činnost SMS kanálu, lidem tak přestanou chodit informační SMS. „Velmi rádi bychom do aplikace dali také prezentaci našich podnikatelů za nějaký symbolický poplatek,“ dodal Pátek.

V Čelákovicích žije zhruba 12.000 lidí. Letos radnice hospodaří téměř s 374 miliony korun. Mezi největší investice v letošním roce patří dostavba nového pavilonu základní školy Kamenka. Projekt počítá s náklady kolem 100 milionů korun jen na samotnou stavbu, dalších až několik desítek milionů bude stát vybavení.

čtk

Dnes, 15:59
Výzkumníci z Technoparku Kralupy nad Vltatovou, který je součástí Vysoké školy chemicko-technochnologické v Praze, ve spolupráci...
Včera, 16:12
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
15.2.2020
Železnici v hlavním městě loni využilo 161.495 cestujících za jeden pracovní den. Předloni to bylo...
14.2.2020
Myslivec objevil v honitbě v Radonicích u Prahy uhynulého srnce, kterého možná zabil vlk. Odebrané...
14.2.2020
Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady...
13.2.2020
Ve středních Čechách se sčítají škody. Silný nárazový vítr především lámal stromy. Nápory větrné bouře...
11.2.2020
Hlavní město samo pořídí asi 930 přístřešků pro zastávky MHD. V současnosti mobiliář vlastní a...
10.2.2020
Hasiči ve Středočeském kraji vyjížděli od nedělních 22:00 do dnešních 8:00 zhruba ke 350 událostem...
10.2.2020
Občas se stává, že se někteří lidé vytahují tím, že jsou Češi, nepatřičným způsobem -...
Reklama