V Neratovicích budou rekonstruovat velký plavecký bazén

27.8.2018
Andrea Cerqueirová

Informaci Našemu REGIONU řekla místní obyvatelka Milada Sigmundová, která to, že plavecký bazén bude po dlouhých letech zase sloužit lidem včetně dětí, vítá. „Je to jednoznačně dobrá zpráva,“ uvedla. Zvlášť v parnech je ve městě dobrá každá kapka vody, natož velký plavečák.

„V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby, které dosud nebylo ukončeno. Podle projektové dokumentace se předpokládá hodnota stavby, která zahrnuje stavební práce, vybudování nové technologie filtrace, zabudování nerezového bazénu s relaxačními prvky a úpravy okolí, na cca 42 milionů korun s DPH,“ potvrdila informaci pro Náš REGION starostka Neratovic Lenka Mrzílková.

„V případě úspěšného zakončení veřejné zakázky v září tohoto roku je plánováno ukončení stavby za sedm měsíců od podpisu smlouvy. To znamená, že by mohl být nový bazén otevřen před zahájením příští letní sezony. Samozřejmě za předpokladu, že nedojde k neočekávaným komplikacím v průběhu stavby nebo veřejné zakázky,“ dodala.

FOTO: Bazén Neratovice rekonstrukce

Bazén Neratovice rekonstrukce - Koupaliště 1 – foto ACBazén Neratovice rekonstrukce - Koupaliště 2 – foto ACBazén Neratovice rekonstrukce - Koupaliště 3 – foto ACBazén Neratovice rekonstrukce - Krytý plavecký bazén – foto ACBazén Neratovice rekonstrukce - Krytý plavecký bazén 2 – foto AC

Plavecké dráhy, vodní atrakce, skluzavky

Podle slov starostky, která uvedla pro internetovou PrahaTV, by na zrekonstruovaném bazénu měly být plavecké dráhy, vodní atrakce, skluzavky, vybudována by měla být nová terasa pro slunění. To vše s bezbariérovými přístupy. Zastupitelstvo schválilo uvolnit finanční prostředky a stavební práce odstartují letos, přičemž život na koupališti nebude nijak omezen.

Zhoršená kvalita vody se týká i Tyršova koupaliště v Rakovníku

Ve městě je i krytý plavecký bazén

Kromě venkovního koupaliště mají Neratovice i krytý plavecký bazén, který je od venkovního koupaliště poměrně nedaleko. V době naší návštěvy byl – na rozdíl od venkovního koupaliště – zavřen. Ti, kteří se chtěli smočit, tak činili venku na sluníčku.Nepřehlédněte