Není dýně jako dýně. Jak využít 7 nejznámějších druhů v kuchyni?

Další fotky

Na světě existují desítky dýní a všechny druhy jsou jedlé, včetně těch okrasných. Hokkaido je jediná, kterou nemusíte loupat.

Dýně patří do čeledi tykvovitých, stejně jako jejich příbuzné okurky, melouny nebo cukety. Okrasné dýně se sice dají sníst, ale bylo by s nimi více práce než radosti. Hrubá a strukturovaná slupka by šla oloupat jen steží a malé množství dužiny není dostatečnou odměnou. Malé barevné dýně tedy nechte raději na výzdobu interiéru a pusťte se do těch velkých šťavnatých.

Známe 7 skvělých a zdravých receptů z cukety, na rizoto i cuketové medvídky

1) Hokkaido

U nás jedna z nejznámějších dýní, s červenooranžovou slupkou. Při správném skladování si ji můžete užít ještě za několik měsíců a uvařit z ní třeba výbornou polévku. Kromě červené odrůdy existuje i zelená, která je kromě odlišné barvy více zploštělá a žebrovaná. Nešlechtěná dýně hokkaido vynese z jedné rostliny pouze jeden plod. Dýni hokkaido není potřeba loupat, můžete ji sníst i se slupkou, která po tepelné úpravě změkne. Oloupáním se navíc zbytečně připravíte o cenné vitaminy. Její využití je široké – od polévek, přes rizota a masové nebo zeleninové směsi, až po moučníky.

Mlsání zdravě. Vyzkoušejte originální nepečené dezerty

2) Muškátová dýně

Je velmi náročná na teplo a proto se v Evropě pěstuje jen několik málo druhů. Plody mají zajímavé barokní tvary, po dozrání krémově béžové až hnědé barvy, se silnou oranžovou dužinou. Správně vyzrálá muškátová dýně má charakteristické bílé ojínění. Dužina je velmi aromatická a relativně měkká, s vysokým obsahem vody a nízkým obsahem škrobu. Kromě polévek se výborně hodí také na kompoty nebo do orientálních jídel.

Tajný recept na gumové medvídky podomácku. Jsou ještě lepší než kupované

3) Špagetová dýně

Její tvar je podlouhlý, bývá žíhaná a uvnitř skrývá zajímavou vláknitou dužinu, která se po tepelné úpravě rozvlákní jako špagety. Chuťově patří k nejlahodnějším dýním, často ji chválí dokonce i muži, kteří podobným zeleninovým pochoutkám příliš neholdují. Její příprava je vcelku snadná, můžete ji buď uvařit vcelku (v tom případě je lepší ji na několika místech propíchnout) nebo upéct rozpůlenou v troubě, zbavenou jadřince, položenou řezem dolů na pečicí papír. Dýňové špagety pak můžete snadno vytahat vidličkou a použít jako přílohu nebo přidat do polévky jako nudle.

Sto lidí, sto chutí. Jaké nové chutě vědci objevili?

4) Máslová dýně

Má hruškovitý tvar s velkým množstvím dužiny (a malým množstvím semen pouze v dolní zaoblené části) a patří tedy mezi nejekonomičtější druhy, protože je z ní minimum odpadu. Při zpracování nejprve oddělte horní válcovitý díl od kulovitého. Kulatý spodek potom rozpůlte a vydlabejte. Máslovou dýni je vždy lepší oloupat. Hodí se skvěle do sladkých pokrmů, jako jsou koláče nebo marmelády. Také se hodí jako základ zeleninových jídel a polévek. Máslová dýně je měkká a její příprava je rychlá.

Detox organismu jako nový trend. Jak si vyčistit tělo a neublížit si?

5) Žaludová dýně

Má velice neobvyklé menší plody (10–20 cm), které tvarem trochu připomínají žalud. Roste poměrně rychle a na keřích, nevyžaduje tedy velký prostor k pěstování. Je oblíbená pro svou oříškovou chuť, a to i za syrova. Pozor, oříšková chuť se při delším skladování postupně vytrácí. Je velmi pěkná na dekoraci a v kuchyni ji můžete využít všestranně – jako přílohu, do polévek, slaných i sladkých jídel.

Cukr je všude. Jak méně sladit a nevzdat se sladkého života?

6) Dýně goliáš

Obrovská dýně s hladkou oranžovou slupkou vyžaduje sílu při sběru i následném zpracování. Nehodí se k dlouhému skladování, protože obsahuje velké množství vody a snadno uhnívá. Nejlépe ji využijete k zavařování, výrobě marmelád nebo sušených semínek, kterých má opravdu hodně.

Máte ovoce a zeleninu v lednici? Chyba! Prozradíme, jak je skladovat a proč

7) Marina di Chioggia

Jak už název prozrazuje, jde o dýni s italským původem. Má tmavě zelenou barvu a hrubou žebrovanou strukturu, slupka je velmi tuhá a nepoddajná. Dýně Chioggia se hodí k dekoraci, ale i ke kuchyňské úpravě, protože má nasládlou a výjimečně chutnou dužinou, připomínající sladkou mrkev. Je dokonalá pro přípravu chutných polévek i dezertů. Kvůli tuhé slupce je nejlepší nakrájet ji na větší kousky a po tepelné úpravě je vydlabat. V Itálii se tato dýně používá také pro přípravu noků, dýňového rizota a raviol.

FOTO: Dýně

Dýně - dýněDýně - dýněDýně - dýněDýně - dýně dezertDýně - dýně
Další fotky
Dýně - dýněDýně - hokkaido
Dnes, 11:15
Vesnický šaman a léčitel je skutečně nervózní. To se mu už nestalo dlouhá léta. Jeho...
Dnes, 06:47
Když se Ondřeje Gregora Brzobohatého ptám, co ho v posledních měsících zaměstnává, okamžitě začíná chrlit...
Dnes, 06:30
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:30
Komiks je specifickým uměleckým médiem často označovaným jako deváté umění. Jeho hlavním znakem je chronologicky...
Včera, 19:09
Na farmářském trhu mangold určitě nepřehlédnete. Velké zelené listy s krásně barevnými řapíky, které mohou...
Včera, 14:48
Oblíbené prázdninové destinace se pomalu otvírají Čechům. Jak padají čísla nakažených, tím více se otvírá...
Včera, 14:12
Strategií České republiky je postupně snižovat počet očkovacích center a navyšovat kapacity center velkých.
Včera, 10:10
Konečně! Po tvrdých lockdownech a tvrdých vládních opatření se začínají pomalu otevírat naše hrady a...
Včera, 06:41
„Doufám, že mě Werich nebude chodit strašit,“ směje se Václav Kopta ještě před tím, než...
Včera, 04:44
Naše tělo i psychika dostaly během zimy zabrat bez ohledu na to, jestli jsme prodělali...
Včera, 04:36
Neofunkcionalistická budova, která Praze přinesla veliký věhlas, slaví čtyřicáté narozeniny. I díky ní se Praha...
Reklama