Poblíž zastávky Čelákovice-Jiřina bude postaven nový železniční most

21.11.2019
Andrea Cerqueirová

„Její nejvýznamnější částí bude výstavba nového železničního mostu přes Labe nedaleko zastávky Čelákovice-Jiřina. Předpokládané celkové investiční náklady stavby přesahují 1,8 miliardy korun, hotovo má být v první polovině roku 2022,“uvedla SŽDC ve svém prohlášení.

Nádraží Čelákovice

Čelákovice za desítky milionů zrevitalizují městskou část Jiřina

Dojde především k rekonstrukci dvoukolejného mezistaničního úseku Lysá nad Labem-Čelákovice. „Úpravami projde nejen železniční svršek a spodek, ale také přejezdy, mosty, trakční vedení či sdělovací a zabezpečovací zařízení. Celková přestavba pak čeká zastávku Čelákovice-Jiřina, kde se zrekonstruují nástupiště s délkou 220 m a nástupní hranou v normové výšce 550 mm nad temenem kolejnice. Zbudují se nové přístřešky, které budou rozšířeny na výhledový počet cestujících. Těm budou sloužit i nové informační tabule,“ uvedla SŽDC.

FOTO: Zastávka Čelákovice-Jiřina

Zastávka Čelákovice-Jiřina - FOTO SEVER – Poblíž zastávky Čelákovice-Jiřina bude postaven nový železniční most – foto zelpage.czZastávka Čelákovice-Jiřina - FOTO SEVER – Poblíž zastávky Čelákovice-Jiřina bude postaven nový železniční most 3 – foto ACZastávka Čelákovice-Jiřina - FOTO SEVER – Poblíž zastávky Čelákovice-Jiřina bude postaven nový železniční most 2 – foto zelpage.cz

Zastávka Čelákovice-Jiřina byly otevřena v červnu 2007

Zastávka Čelákovice-Jiřina byla slavnostně otevřena v červnu 2007. Podle místní obyvatelky k jejímu zprovoznění přispěla mimo jiné tehdejší poslankyně, zvolená za Středočeský kraj, Anna Čurdová.

Exposlankyně Anna Čurdová: Ve středních Čechách levice nikdy nebyla výrazná

„Na Jiřinu vzpomínám strašně ráda. Byl to sen místních sociálních demokratů, kteří bydlí v této části města. Když s tím přišli, mluvili o tom jako o pohádce, sci-fi, jež se nemůže nikdy uskutečnit. Díky jejich aktivitě, již zesnulému místostarostovi Bohuslavu Hnízdovi a obrovskému nadšení, kterému jsme ve finále propadli všichni, byla Jiřina v roce 2007 otevřena a přidána do jízdních řádů,“ uvedla Čurdová pro Náš REGION.

Nádraží v Čelákovicích prochází modernizací. Od ledna lidem poslouží ostrovní nástupiště

„Když se mi někdy podaří jet vlakem do Lysé nad Labem, což nebývá tak často, a jedu přes Jiřinu, vzpomenu si, co s tím bylo spojeno. Doufám, že Čelákovickým přinesla užitek a slouží jim,“ dodala.Nepřehlédněte