Historie oblíbené čokolády. Kakaové boby měly cenu zlata!

Kakaovník divoce rostl již před čtyřmi tisíci lety v tropickém deštném pralese na povodí Amazonky a Orinoka. S jeho cíleným pěstováním začali Mayové. Jak dokazují archeologické výzkumy, Mayové skladovaly kakaové boby v hliněných nádobách. Mayové kakaové boby fermentovali a připravovali z nich čokoládově – kukuřičné pivo. Vědecké výzkumy ze zbytků tohoto nápoje na hliněných střepech zjistili, že mělo přibližně 5 % alkoholu.

Indiáni míchali usušené nebo upražené a rozemleté boby s vodou a takto vzniklý hořký nápoj dochucovali vanilkou, jasmínem, medem, rozdrceným chilli, papričkami, pepřem nebo hřebíčkem a zahušťovali kukuřičnou moukou.

Čokoláda prospívá zdraví. Co takhle vyzkoušet neodolatelné čokoládové fondanty?

Botanik Carl Linné v 18. století vytvořil pro kakaovník latinský novotvar „Theobroma“, což v překladu znamená „pokrm bohů“. Za „božský nektar“ ostatně považoval kakaový nápoj například už i zřejmě první a nejznámější propagátor tohoto nápoje, aztécký panovník Montezuma II., který vládl v letech 1503 – 1520. Ten pil svůj božský nektar ze zlatých pohárů jako zdroj duchovní energie a afrodiziakálních účinků. V aztécké kultuře se všeobecně jednalo o nápoj pouze pro vyvolené a jeho cena se kladla na roveň zlata. Kakaovými boby se platily například i daně nebo žold vojákům a čile se s nimi také i obchodovalo. Právě odtud se pak kakaové boby dostaly do zbytku světa, a to pravděpodobně zásluhou španělského dobyvatele Hernanda Cortése.

V roce 1525 začali kakaovník pěstovat Španělé na karibském ostrově Trinidad. Když se o dva roky později vracel Cortés s lodí plnou pokladů, vezl s sebou i čokoládu. Španělskému králi Karlu I. ji doporučoval jako výživný a povzbuzující prostředek, neboť Karel byl, mimo jiné, již od dětství neduživý, ostatně jako většina Habsburků.

Co kdysi bývalo nad zlato a drahé koření? Barvy!

Kakaovník se postupem času stával i předmětem zkoumání a výroba čokoládového nápoje nabírala na obrátkách. Už počátkem 70. let 16. století popsal španělský přírodovědec Francesco Hernándes čtyři různé druhy kakaovníku.

Čokoláda umí správně naladit vaše vnitřní hodiny. Víme, jak je to možné

Do Itálie se recept na čokoládu dostal ze Španělska v roce 1606. První italská čokoládová dílna vznikla ve Florencii. Na francouzském královském dvoře vypukla čokoládová horečka díky španělské princezně Anně, která se v roce 1615 vdala za Ludvíka XIII. Tato nová móda si pak následně získala rovněž i zbytek aristokratické Evropy.

 

Dnes, 06:20
Alena Mornštajnová vydává v polovině dubna novou a očekávanou knihu Listopád. Sametová revoluce se v...
Dnes, 04:00
Požadavkem na omezení shromažďování, které by neumožnilo dlouhodobě uvolnit amatérský sport, epidemiologové vytvářejí do budoucna...
Dnes, 04:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 04:00
Dálnice D10, která spojuje Prahu s Mladou Boleslaví a Turnovem je páteřní komunikací spojující severní...
Dnes, 04:00
Loňské náklady na péči o pacienty s Parkinsonovou chorobou se vloni přehouply přes 400 milionů...
Včera, 11:15
Pašijový týden, trvající od středy do neděle, znamenal předem jasně dané úkony a také jídla,...
Včera, 06:26
Pro děti zdravotníků, hasičů, policistů, pedagogů a dalších vybraných profesí nebude od pondělí platit omezení...
Včera, 06:11
Láska není turistika – to je neoficiální heslo mezinárodních párů, kterým koronavirová pandemie sebrala ze...
Včera, 04:00
Největší česká zdravotní pojišťovna i teď, v době kritické pandemické situace, která je u nás...
Včera, 04:00
Mělnická vinařská podoblast je jednou z nejvýznamnějších v Čechách, město Mělník je proto vnímáno jako...
Včera, 04:00
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) bude o víkendu rozhodovat, zda nevrátit omezení shromažďování lidí...
Reklama