Pochází ze šlechtické kuchyně a přišel k nám z Rakouska. Závin neboli štrúdl

Správně bychom měli říkat závin, protože ovoce zavineme do těsta, ale německé slovo štrúdl u nás rychle zdomácnělo. Lahůdka pochází z rakouské kuchyně, a protože až do roku 1918 jsme žili s Rakušany v jednom státě, česká a rakouská kuchyně se rychle propojily.

Chceme-li se dozvědět něco o historii štrúdlu, musíme se vrátit do 19. století. Původně ho pekli ve šlechtických kuchyních a až posléze se jeho příprava začala rozšiřovat i na venkov. Jeho příchod byl vlastně na stejné časové ose jako rušení černých kuchyní. V tu dobu se do kuchyní začaly dostávat i trouby, které jsou pro přípravu štrúdlu nezbytné. Konzumaci štrúdlu také podpořilo cílené pěstování ovoce.

V padesátých letech 20. století se recepty na štrúdl dostávají i do českých kuchařek. Zatímco Češi znali recepty jen na dva druhy štrúdlu, německé kuchařky uvádějí až dvacet variant. Podle těchto kuchařek si lidé mohli připravit štrúdl rýžový, třešňový, čokoládový, citronový a samozřejmě také jablečný.

Kyselejší jablka nastrouhejte nahrubo

Za vhodná jablka k přípravě štrúdlu považujeme odrůdy mírně nakyslé. I když se vám jablka na ochutnání budou zdát kyselá, ve štrúdlu se to ztratí. Vhodnější je jablka nastrouhat na hrubém struhadle, tak si jejich chuť ve štrúdlu mnohem více užijete.

Dorty ke slavnostním příležitostem. Poradíme vám pár triků, jak na to

Náplň nemusí tvořit pouze jablka, můžete připravit i štrúdl s náplní švestkovou, ořechovou či makovou.

Stejně jako náplň si můžete vybrat z několika druhů těst. Mezi nejznámější patří tažené, křehké a listové těsto. Zatímco tažené je považováno za nejtradičnější, listové uvítáte, pokud spěcháte a chcete připravit štrúdl rychle. Listové těsto můžete koupit již hotové.

Štrúdl jako z vídeňské kavárny

I tuto lahodu si můžete připravit doma a členy rodiny či návštěvu jím můžete doslova ohromit.

Na 2 štrúdly budete potřebovat 280 g hladké mouky, 100 ml teplé vody, 2 lžíce oleje, ½ lžičky citronové šťávy nebo octa, 1 velké vejce, špetka soli, 100 g rozpuštěného másla.

Na náplň potřebujete 1 kg očištěných jablek, 4 lžíce strouhanky, 3 lžíce krupicového cukru, lžičku mleté skořice, rozinky a vlašské ořechy.

A jak připravit tažené těsto? Nejdříve si do velké mísy prosijte mouku a v ní udělejte důlek, do kterého vlijte rozmíchanou citronovou šťávu s vejcem, vodou, olejem a solí. Od středu začněte pomocí nože zpracovávat, a teprve až to nepůjde, zapojte do práce čisté ruce. Takto připravíte měkké a nelepivé těsto. Pokud se přece jen bude lepit, přidejte mouku, je-li naopak příliš suché, přidejte trochu vody. Zpracovávejte ho do té doby, dokud nebude mít požadovanou konzistenci. Poté vytvořte nízký bochánek, který nechte pod nahřátým hrncem půl hodiny odpočinout.

Švestkám se v kuchyni daří, zvláště letos

Mezitím nakrájejte na čtvrtky jablka, zbavte je jádřinců a nastrouhejte je na hrubém struhadle. Těsto rozdělte na dva díly, z jedné poloviny rozvalte tenký obdélník, který opatrně vytahujte rukou do všech směrů. Z každé strany nechte alespoň 2 cm bez náplně. Těsto potřete rozpuštěným máslem, posypte strouhankou a polovinou jablek. Pokapejte je citronovou šťávou, lehce posypte cukrem, rozinkami a ořechy. Zaviňte od kratší strany a přeložte na plech vyložený pečicím papírem a ještě jednou štrúdl potřete máslem. Pečte v troubě rozehřáté na 200 stupňů Celsia (v horkovzdušné troubě stačí na 180 stupňů Celsia) přibližně hodinu.

Štrúdl z jogurtového těsta

Pokud si na tažený závin netroufáte, upečte si podstatně jednodušší štrúdl z jogurtového těsta.

Budete potřebovat 200 g hladké mouky, 100 g másla nebo Hery, 1 malý bílý jogurt, citronovou kůru a špetku soli. Na náplň 1 kg očištěných jablek, citronovou šťávu, rozinky, vlašské ořechy, skořici, strouhanku na vysypání a vejce na potření

Ze všech přísad zpracujte na vále těsto, které nechte hodinu odpočinout. Mezitím nakrájejte a odjádřete jablka a nastrouhejte je nahrubo. Těsto rozdělte na 2 díly, každý rozvalte na vále, posypte strouhankou a nahrubo nastrouhanými jablky, pokapejte citronovou šťávou, ochuťte skořicí, rozinkami a vlašskými ořechy. Opatrně zaviňte, přeneste na plech vyložený pečicím papírem, štrúdly potřete rozšlehaným vejcem a pečte půl hodiny v troubě rozehřáté na 180 stupňů Celsia.

Mák se hodí nejen do buchet. Připravíte z něj i pannu cottu či smoothie

Nejen z jablek

Náplní štrúdlu nemusí být jen jablka. Zkuste připravit třeba

Třešňový štrúdl

Budete potřebovat tažené těsto (viz štrúdl jako z vídeňské kavárny), 1,5 kg třešní, 140 g rozpuštěného másla, 2 – 3 hrsti jemné nebo piškotové strouhanky, 150 g jader vlašských ořechů, 2 – 3 lžic krupicového cukru, 2 – 3 sáčky vanilkového cukru

Třešně omyjte, vypeckujte a nechte v sítu. Připravte si tažené těsto, které potřete zchladlým máslem, posypte strouhankou a zasypte hrubě mletými nebo nasekanými ořechy. Doprostřed každého plátu naneste pruh vypeckovaných třešní, posypte je vanilkovým cukrem, zbylými ořechy a trochou krupicového cukru. Okraje těsta přehněte a pomocí utěrky stočte do závinu. Přeneste na plech vyložený pečicím papírem a okraje zahněte dolů. Povrch štrúdlů potřete máslem a upečte v předehřáté troubě 40 – 50 minut dozlatova. Upečené štrúdly opět potřete máslem a po vychladnutí nakrájejte na řezy, které posypte moučkovým cukrem.

Čokoládový štrúdl s mákem a sušenými švestkami

tažené těsto (viz štrúdl z vídeňské kavárny), 100 g másla, 300 g mletého máku, 3 žloutky a 3 bílky, 150 g moučkového cukru a trochu na posypání, citronová kůra, 2 lžíce vaječného, ořechového nebo mandlového likéru, 100 g perníku na strouhání, 100 g sušených švestek, 50 g rozinek, 200 g čokolády na vaření, 50 g loupaných mandlí

Připravte tažené těsto a vytáhněte dva až tři tenké pláty. Nechte je oschnout a potřete zchladlým máslem. Žloutky vyšlehejte s moučkovým cukrem, jemně nastrouhanou citronovou kůrou a likérem do pěny. Vmíchejte většinu nastrouhaného perníku, propláchnuté posekané sušené švestky, spařené rozinky, nastrouhanou čokoládu a nasekané mandle. Nakonec vmíchejte sníh z bílků a náplň rozetřete na plátky těsta potřené máslem a posypané zbylým perníkem. Okraje nechejte volné. Pomocí utěrky stočte do závinu, přeneste na plech vyložený pečicím papírem spojem dolů, konce ohněte dolů, potřete máslem a pečte přibližně 50 minut při 180 stupních. Ihned po vyjmutí z trouby potřete máslem. Nechte vychladnout a nakrájejte na řezy, které poprašte moučkovým cukrem.

Nevíte, co s padanými jablky? Nabízíme pár tipů na chutné moučníky

Dnes, 12:17
Výzkum české společnosti Bene Meat Technologies má za cíl vyvinout technologii produkce kultivovaného masa v...
Dnes, 11:55
Index protiepidemického rizika PES klesl k dnešku o jeden bod na 68 bodů. Ve čtvrtém...
Dnes, 11:15
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 11:15
V devadesátých letech minulého století byl zejména motorest Devět křížů na dálnici D1 symbolem nové...
Dnes, 10:51
Čtyřicetiletý muž z Opavska podle policie zneužil desítky školaček. Nejmladší bylo 11 let. Za sex...
Dnes, 10:43
Turisté ve městech preferují slunné počasí, ale bez vysokých teplot. Letní extrémy naopak mohou snížit...
Dnes, 09:55
Herci a zpěváci z marketingové kampaně pro soukromý projekt antigenního testování pro statisíce Čechů, v...
Dnes, 09:31
Česká obchodní inspekce (ČOI) nařídila stáhnout z trhu letní šaty značky Anfakids určené pro děti...
Dnes, 09:18
Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začali v Blansku měřit koncentraci rakovinotvorného benzo[a]pyrenu v ovzduší....
Dnes, 06:00
Registrační systém k očkování proti covidu-19 pro zdravotníky se dnešním dnem spustí. Kvůli nedostatku vakcíny...
Dnes, 06:00
Amarnské období představuje v dějinách starověkého Egypta náboženskou, kulturní i uměleckou revoluci. Tuto dobu zosobňují...
Reklama